Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мін’юсті анонсували посилення відповідальності батьків за несплату аліментів

Другий пакет законодавчих ініціатив щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, внесений до Верховної Ради у квітні.

На виконанні Державної виконавчої служби перебуває 207 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів з осіб, які понад 6 місяців їх не сплачують.

Про це поінформувала заступник міністра юстиції Світлана Глущенко, повідомляє прес-служба відомства.

«Наразі на виконанні Державної виконавчої служби перебуває 207 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів з осіб, які понад 6 місяців не сплачують аліменти. З них 86 тисяч проваджень - стосовно батьків, які більше року ігнорують обов'язок сплати аліментів», - зазначила Глущенко.

ВідеоДо 2 років ув’язнення - Міністерство юстиції посилить покарання за несплату аліментів

Три місяці в Україні діють суворі покарання за несплату аліментів. Як результат - майже 830 мільйонів стягнуто на користь українських дітей. Тепер Міністерство юстиції підготувало для злісних неплатників аліментів новий удар. Тим, хто не сплачує аліменти півроку і більше, у Міністерстві юстиції хочуть заборонити обіймати держпосади і навіть балотуватися у депутати. Крім того, пропонують зміни й до Кримінального кодексу. Якщо боржник відмовиться виконувати суспільно-корисні роботи, на нього чекатиме 2 роки ув’язнення. Більше про посилені покарання розкаже Станіслав Куценко - начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

До 2 років ув’язнення - Міністерство юстиції посилить покарання за несплату аліментів

Найближчим часом очікуються нові зміни у цій сфері. Зокрема, за участю народних депутатів Ірини Луценко та Андрія Іванчука підготовлений другий пакет законодавчих ініціатив, які запровадять ще жорсткіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів.

Другий пакет законодавчих ініціатив щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, був внесений до Верховної Ради у квітні, і може бути ухвалений найближчими тижнями.

Нагадаємо, від початку лютого в Україні почали діяти зміни до законодавства, що посилили відповідальність злісних неплатників аліментів на дітей. Зокрема, їм обмежують виїзд за межі України, кермування транспортними засобами, користування зброєю та право на полювання тощо. Для офіційно непрацевлаштованих боржників передбачений новий вид впливу – суспільно корисні роботи, оплату за які буде перераховано на сплату боргу з виплати аліментів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції