У Мін’юсті пояснили, що судимості Януковича - це вже неактуально

Міністр юстиції України заявив, що Янукович би не мав права балотуватися, якби мав непогашену судимість, а все те, що було давно - минулося.

Міністр юстиції України Микола Оніщук вважає неактуальним прохання народного депутата від БЮТ Сергія Соболєва про роз’яснення, чи має право, двічі судимий лідер Партії регіонів балотуватися на президентський пост.

Він повідомив, що до Мін’юсту документи від народного депутата Соболєва ще не надійшли.

Проте, як відзначив Оніщук, питання обмежень для кандидатів чітко регламентується Конституцією, і законом про вибори, норми якого передбачають неможливість бути кандидатом тієї людини, яка має непогашену на момент подачі документів у ЦВК судимість за скоєння умисного злочину.

Рішення цього питання, як підкреслив міністр, відноситися вдокомпетенції ЦВК.

"ЦВК зареєструвала цього кандидата і насправді дискусія не має під собою підстав", - сказав він, додавши, проте, при цьому, що Мін’юст дасть відповідну відповідь народному депутатові.

Нагадаємо, БЮТ попросив Міністерство юстиції роз'яснити, чи має право двічі судимий лідер Партії регіонів Віктор Янукович балотуватися в президенти. Відповідний запит міністру юстиції Миколі Оніщуку направив народний депутат Сергій Соболєв.

Парламентарій нагадав, що у 2002 році в своїй автобіографії кандидат на посаду прем’єр-міністра Янукович особисто вказав, що у "1968 році малолітнім був засуджений і направлений в колонію для неповнолітніх", а "у 1970 році був засуджений за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості".

Читайте також:

БЮТ вимагає перевірити, чи законно Янукович балотується в президенти

Янукович: я не хотів, щоб по Дніпру з Києва попливли трупи

Начальника українських тюрем просять розповісти, де і коли сидів Янукович

Жінки України вимагають від Януковича сказати, чи ґвалтував він когось

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: