У Мін'юсті розповіли, звідки візьмуть гроші на "космічні" зарплати суддям Верховного суду

Точні суми поки що невідомі. 

Гроші на величезні зарплати суддям Верховного суду в Україні з'являться після оптимізації судів.

Про це в інтерв'ю ТСН.Тиждень розповів міністр юстиції Павло Петренко.

"Додатково у наступному році потрібні будуть витрати, але зараз відбувається прорахунок. Ми ліквідували Вищі спецсуди, ми будемо формувати нові апеляційні суди, оптимізувати структуру, і я не виключаю, що цих судів буде за кількістю менше, а за якістю краще. З одного боку буде економія грошей, з іншого – ми направлятимемо ці кошти на збільшення заробітних плат", - сказав він.

При цьому міністр сказав, що не може назвати точні суми нових зарплат. За словами Петренка, прорахунки будуть зроблені впродовж трьох місяців.

"У нас є три місяці часу, поки закони не набули сили, щоб, по-перше, прорахувати по можливій оптимізації витрат у зв'язку з переформатуванням судової системи, а по-друге, порахувати витрати, пов'язані із заробітною платою суддів. Ці розрахунки будуть зроблені і на момент, коли закон набуде чинності ми їх презентуємо, тут жодного секрету не буде", - запевнив Петренко.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила президентський варіант судової реформи, мета якої – докорінно змінити наявну корумповану суддівську систему. Конституційні зміни набудуть чинності вже у вересні. 

Законами передбачається, що в українських судах буде єдина судова практика. Від Верховного суду залишиться сама назва, всіх суддів звільнять, а нових наберуть за конкурсом. Нових чесних суддів братимуть на високі зарплати – від 35 до 70 мінімальних окладів. Тобто ціна суддівської праці стартуватиме від 50 тисяч гривень. Плюс різноманітні надбавки.

ВідеоЩо несе у собі нова судова реформа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: