У Мін'юсті відхрестились від створення Єдиного реєстру зниклих безвісти і хочуть передати його МВС

Автор
Надія РоманНадія Роман
Дата публікації
Перегляди
277
У Мін'юсті відхрестились від створення Єдиного реєстру зниклих безвісти і хочуть передати його МВС

УНІАН

У відомстві запевнили, що коштів на створення реєстру ніколи не мали.

У Міністерстві юстиції, якому Кабмін доручив створити й адмініструвати Єдиний реєстр зниклих безвісти, запевнили, що не мають можливості і коштів на його створення, тож хочуть передати цю справу до Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомила профільна заступниця міністра Валерія Коломієць виданню "РБК-Україна". 

"По-перше, ми не маємо ніякого відношення до здійснення функцій цієї комісії (з питань зниклих безвісти, - ред.). По-друге, Міністерству юстиції за всі ці роки навіть не виділили коштів для створення і ведення цього реєстру", - сказала вона.

Коломієць додала, що для передавання реєстру у МВС необхідні законодавчі зміни і відповідний проєкт закону проходить процес узгодження у відомствах. Вона уточнила, що орієнтовна вартість створення реєстру - це близько 200 тисяч гривень, але у МВС вже є схожий реєстр і його просто необхідно трохи вдосконалити та доповнити.

Разом з тим у Міністерстві оборони повідомили, що близько 70 військових залишаються зниклими безвісти на Донбасі. Їхня кількість не зростає, а поступово зменшується за рахунок ідентифікації невпізнаних тіл. Проте, в Міноборони не ведуть облік зниклих цивільних.

Наступна публікація