У Мінекології назвали причини масової загиблі риби та отруєння українських річок

У північних і центральних областях України забруднена низка річок.

Масовий мор риби в забруднених пестицидами та скиданнями промислових і комунальних підприємств річках стався з вини місцевої влади, яка не встановлює для них норми охорони навколишнього середовища.

Про це заявив очільник Державної екологічної інспекції України Андрій Заїка, пише УНІАН.

"Проблема, з якою ми зіткнулися сьогодні, – це в першу чергу вина місцевих органів влади, тому що вони на своїх територіях, незалежно від того, сільські чи міські ради, роблять те, що їм подобається. Чому не встановлюються межі природоохоронних смуг? Тому що там, де немає правил, нікого не можна покарати", – наголосив він.

Також Заїка зазначив, що встановлення меж водоохоронних смуг, на яких не можна розміщувати виробництво і які не можна обробляти, згідно з українським законодавством, є обов'язком місцевої влади.

За його словами, найбільш гостро нині проблема стоїть у Полтавській, Чернігівській, Житомирській, Сумській, Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях – річки Случ, Хомора, Коник, Сула та Остер.

Нагадаємо, раніше на Сумщині місцеві мешканці забили на сполох через масовий мор риби та раків. Десятки тон щук та лящів гниють у затягнутій масляною плівкою Сулі.

Пізніше масовий мор риби почався на Чернігівщині. Із річки Остер тікають навіть раки.

На Чернігівщині річку Остер забруднює невідома речовина

Мішки мертвої риби дістають рибалки із річки. Водойма смердить нечистотами, а сама вода стала майже чорною. Дітям в річці купатися заборонили, пастухам не можна більше водити туди на водопій корів. Місцеві намагаються з'ясувати причину забруднення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: