У Мінекономіки пояснили, навіщо їм російський кредит

У міністерстві економіки заявили, що, якщо Україна не одержить зараз 5 млрд. доларів, то завтра доведеться просити вже 25 млрд.

Рішення про залучення Україною кредиту у Росії ухвалюватиметься урядом на основі рекомендацій експертів.

Про це повідомив заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.

"Ми братимемо гроші там, де це вигідніше для України, де ставка кредитного ресурсу найнижча, де запропонують довгостроковий ресурс", - сказав Мунтіян, відповідаючи на питання, чи буде Україна вести переговори про залучення 5 млрд. дол. кредиту в Росії.

Він зазначив, що сьогодні Україні фінансові ресурси потрібні, тому що в умовах фінансової кризи в країні виникли складнощі із забезпеченням банківської ліквідності та скороченням дефіциту бюджету.

Мунтіян повідомив, що з цього питання створено робочу групу експертів, які оберуть Росію або іншу країну, де можна одержати кредит на вигідних умовах.

За його словами, на сьогоднішній день розглядається 7 джерел отримання кредиту.

"Я думаю, що відкладати це на довгий час неправильно – якщо ми сьогодні не вживемо адекватних заходів і не мінімізуємо вплив кризи, то завтра потрібно буде не 5 млрд., а 25 млрд. дол.", - сказав Мунтіян.

Як повідомлялося, наприкінці минулого року прем`єр-міністр Юлія Тимошенко надіслала близько 20 листів до різних країн, зокрема країн ЄС і Росії, з проханням надати позику на стабілізацію Державного бюджету.

На початку лютого ЗМІ повідомили, що уряд України намагається одержати від Росії кредит у сумі 5 млрд. дол.

7 лютого тижневик "Дзеркало тижня", посилаючись на власні джерела, повідомив, що в Москві 6 лютого відбувся перший раунд переговорів про надання Україні кредиту. Російська сторона висунула ряд додаткових умов.

Прем`єр Тимошенко 7 лютого підтвердила інформацію про ці переговори.

18 лютого перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський повідомляв, що Мінфін підготував пропозиції для початку переговорів з Росією про надання фінансової допомоги.

25 лютого віце-прем`єр, міністр фінансів Росії Олексій Кудрін повідомив, що Росія не веде жодних переговорів з Україною про надання кредиту.

Читайте також:

Кредитна історія Тимошенко опинилася в центрі скандалу

Росія звинуватила Україну в претензіях на чуже майно

МВФ розповів, чим поступиться заради українського кредиту

Ющенку поставили ультиматум в обмін на гроші МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: