Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінекономрозвитку прокоментували заборону РФ на експорт нафти до України

Там нагадали, що останніми роками Україна поступово заміщувала імпорт товарів з Росії.

У Мінекономрозвитку заявили, що нові санкції Росії проти України – недружній, але очікуваний крок. Йдеться про заборону ввезення з України до Росії паперової, металургійної, машинобудівельної продукції, товарів легкої промисловості, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти та нафтопродуктів

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Там повідомили, що у планах на найближчий час – провести додаткову оцінку запроваджених РФ заходів, а також обговорити додаткові першочергові дії щодо мінімізації можливих негативних наслідків для економіки України.

Цим буде займатися Мінекономрозвитку разом з іншими органами державної влади, зокрема Міністерствами енергетики та вугільної промисловості України, фінансів, інфраструктури, Державною фіскальною службою та іншими.

У Міністерстві наголосили, що протягом останніх років уряд України доклав значних зусиль, аби поступово замістити імпорт товарів з Росії як за рахунок нарощування обсягів внутрішнього виробництва, так і через переорієнтацію експорту на внутрішній ринок та диверсифікацію напрямів поставок з інших країн, зокрема ЄС.

Там вважають, що результати такої роботи наочно демонструють показники зовнішньої торгівлі. Так, експорт товарів з України до Росії у 2018 році зменшився на 7,2% або на 282,4 млн доларів і склав 3,7 млрд доларів. Частка Росії у загальному обсязі експорту товарів з України зменшилась до 7,7% порівняно з 9,1% у 2017 році.

Частка Росії у загальному обсязі імпортних надходжень до України також поступово зменшується (у 2017 році склала 14,5%, а у 2018 році 14,2%)

При цьому, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС за 2018 рік збільшився на 13,4% і склав 49,3 млрд доларів. Частка країн ЄС в товарообігу за підсумками 2018 року вже становить 41,1%.

Раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв оголосив, що Росія встановлює заборону на експорт нафти і нафтопродуктів до України. За його словами, деякі російські товари можна буде вивозити до України лише після спеціального дозволу. Заборона почне діяти від 1 червня 2019-го. Водночас до Росії заборонили ввозити бюстгалтери, шкарпетки та емальовані каструлі з України. Під ембарго також потрапила продукція українського машинобудування.

ТСН.ua вже дізнався, як це рішення росіян вплине на нафтовий ринок України, чи підвищаться ціни на паливо і чи очікувати на його дефіцит.

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції