Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В уряді анонсували рекордне зниження вартості газу для населення у лютому

Гроші, які держава отримала в рамках Стокгольмського арбітражу від "Газпрому", уряд хоче витратити на дороги.

В Україні у лютому додатково буде знижено ціну на газ для споживачів.

Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, повідомляє пресслужба міністерства.

За його словами у цьому кварталі у платіжках на опалення суми будуть меншими завдяки підписанню договору про транспортування газу та стабілізації ситуації на українському та європейському ринках.

"У лютому, у березні, влітку - буде рекордно менша ціна на газ, адже нам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку газу", - зазначив Оржель.

За його словами, зменшення ціни на газ дало можливість переглянути тарифи на розподіл, щоб оновити інфраструктуру.

"Також зменшення ціни на газ, дало нам можливість переглянути тарифи на розподіл, які дуже довго не переглядалися. Це зроблено для того, щоб оновити інфраструктуру, адже від цього теж залежить чи українці зможуть якісно отримувати газ безпосередньо у себе у домівках", - сказав Оржель.

Він додав, що у січні цього року ціна на газ на 25% була меншою, ніж у січні попереднього року.

Споживачі за газ заплатили  5580 гривень за тисячу кубометрів з ПДВ без транспортування.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити і виплатила Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Рахунки за споживання й транспортування газу друкуватимуть на одному аркуші паперу

Платежі за газ на одному аркуші. До одного папірця урядовці вирішили повернутися через хвилю обурення серед громадян. Проте розділення самих рахунків скасовувати не будуть. Аргументують це необхідністю якісного обслуговування мереж та розвитку газового ринку.  

Рахунки за споживання й транспортування газу друкуватимуть на одному аркуші паперу

Залиште свій коментар

Вибір редакції