У Мінкульті не планують вносити зміни до закону про декомунізацію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Однак, за словами міністра, потрібно змінювати не лише назви, а і свідомість людей.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що не планує вносити зміни до законів про декомунізацію та про мову.

Про це він розповів в інтерв’ю BBC-Україна.

"Я не буду ініціювати жодних змін в закон про декомунізацію, як і в закон про мову", - зазначив Бородянський.

Водночас, за його словами, потрібно змінювати не лише власні назви, але і свідомість людей.

"Моє ставлення взагалі позитивне, але завжди є "але". Давайте так: я за те, щоб ми називали речі своїми іменами. В нашій історії були жахливі сторінки і добрі сторінки. І той режим, який був 70 років на нашій території, призвів до великих втрат. І призвів до здобутків, теж не можна цього заперечувати. Але найстрашніше, що він призвів до втрат інтелектуальних, ментальних і жахливих фізичних, людських втрат. Якщо ми знімаємо пам'ятники, це не міняє свідомість. На мій погляд, це найлегший шлях, який ми обрали - закрити зірку, зняти Леніна. А от свідомість і проблеми, які виникають, ті всі суперечки - це ж через свідомість", - підкреслив міністр.

Він вважає, що до питань перейменувань потрібно повернутися після переосмислення ролі різних постатей в українській історії та пояснення цього людям.

"Скажімо так, я би повернувся до питань перейменування після певних етапів загальнонаціонального осмислення. Вся ця тема не до кінця осмислена, тому в одній частині України вона викликає спротив, а в іншій - схвалення. Нам би переосмислити це все. Не сьогодні, а років десять-двадцять тому... Я вважаю, що нам необхідні серіали, фільми, театральні постановки, які переосмислюють цей час - з різних боків", - пояснив Бородянський.

Нагадаємо, 16 липня Конституційний суд на закритому засіданні визнав конституційним закон про декомунізацію — Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що не буде ініціювати скасування перейменувань декомунізованих міст. Але з такою ініціативою можуть виступити самі жителі цих міст, якщо Верховна Рада ухвалить підготовлений командою Зеленського "закон про народовладдя", який передбачає можливість проведення місцевих референдумів.

Відео КСУ в закритому режимі визнав закон про декомунізацію конституційним

Таким чином скаргу депутатів-опоблоківців, які два роки тому почали вимагати визнати декомунізацію неконституційною, відхилили. Закон про засудження та заборону пропаганди тоталітарних режимів парламент ухвалив у квітні 2015 року. Відповідна символіка стала поза законом, пам’ятники комуністичним лідерам підлягали знесенню, а вулиці чи цілі міста, в яких згадані комуністичні герої чи події, належало перейменувати.

КСУ в закритому режимі визнав закон про декомунізацію конституційним

Залиште свій коментар

Вибір редакції