У Мінкульті недорахувалися десяти цінних предметів з Києво-Печерської лаври

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їхнє місцеперебування наразі невідомо.

У Міністерстві культури заявили, що перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 - 2000 років, виявила нестачу десяти предметів.

Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко.

За її словами, у період від 1988-го до 2000-го року до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.

"Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено", - заявила Даценко.

Вона додала, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з-поміж тих, що не були виявлені.

"Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцеперебування яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи", - зазначила представник Мінкульту.

При цьому Даценко зауважила, що комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей "в основному задовільні".

"З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані", - перерахувала вона.

Даценко додала, що предмети з-поміж тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику - в основному та науково-допоміжному фондах, - проводилася Міністерством культури в період від 21 листопада до 17 грудня 2018 року.

Нагадаємо, Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Києво-Печерської лаври. До складу комісії із перевірки увійшли співробітники міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року — від моменту відкриття монастиря після відродження. Така перевірка відбувається вперше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської лаври.

ВідеоНайгучніші нерелігійні скандали довкола Києво-Печерської лаври

З Києво-Печерської Лаври зникли цінні ікони. Пропажу виявили співробітники Мінкульту, коли проводили інвентаризацію. Про це повідомив міністр культури Євген Нищук. За фактом зникнення ікон вже відкрили декілька кримінальних проваджень. Це не перший випадок, коли з Лаври викрадають історичні цінності. Нерелігійних скандалів навколо історико-культурного заповідника було чимало. Сніданок підготував огляд кількох найгучніших. 

Найгучніші нерелігійні скандали довкола Києво-Печерської лаври

Залиште свій коментар

Вибір редакції