Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мінкульті пояснили, які права має УПЦ МП на Києво-Печерську й Почаївську лаври

Слова Московського Патріархату про "захоплення храмів" абсолютно не відповідають реальності та законам.

Почаївська та Києво-Печерська лаври - об'єкти національного значення і у власність не передаються. Наразі вони перебувають в оренді УПЦ МП на 50 років.

Про це розповів директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш, передає Главком.

"Лаври у державній власності", - сказав Юраш. На запитання, чи можна перервати оренду через суд в разі, якщо буде доведено, що Почаївська лавра передавалася в оренду Московському патріархату з порушеннями законодавства, він зазначив, що тут немає підстав для суду.

"Держава надала оренду і в прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету міністрів", - підкреслив директор департаменту.

Він додав, що для Московського патріархату громада – "якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП". За словами Юраша, закон дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію. "І саме громада володіє усім майном і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо", - наголосив Юраш.

Він також пояснив, що у Московському Патріархаті переходи громад до іншої юрисдикції вважають "захопленнями храмів", що абсолютно не відповідає реальності та законам.

Раніше у РПЦ жахали  "насильницьким захопленням" храмів і монастирів після надання Україні томосу. Проте глава УПЦ КП Патріарх Філарет розповів про долю Києво-Печерської лаври та інших храмів після отримання томосу. За його словами, рішення про перехід будь-якого храму УПЦ МП будуть ухвалювати релігійні громади лише шляхом голосування. "Ми принципово хочемо дотримуватися цього положення: ніякого насильства, а вільний вибір - або Українська церква, або Російська", - сказав Патріарх.

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції