У Міноборони назвали блокаду засідань комісії України-НАТО «ситуативними речами»

Угорська сторона досі почувається скривдженою внаслідок ухвалення освітнього закону

Голова МЗС Угорщини
Reuters

У Міноборони прокоментували плани Угорщини заблокувати засідання комісії Україна-НАТО через мовний скандал, назвавши це "ситуативними речами".

 Про це під час брифінгу у Києві 30 листопада заявив директор Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони генерал-майор Анатолій Петренко, передає УНІАН.

Він зокрема висловив сподівання на вирішення цієї ситуації у найближчий час.

"Ми всі знаємо про розвиток ситуації із впровадженням мовного закону, з реакцією Угорщини на ті питання, які стосуються вимог впровадження мовної підготовки в наших школах. Ведеться робота наших дипломатів, ведеться робота на майданчиках ЄС та НАТО для того, щоб не дозолити гіперболізувати цю тематику", - зазначив він.

Генерал-майор також наголосив на спільних викликах та інтересах обох сторін.

"Якщо подивитися ширше – ми маємо спільні виклики та загрози, спільні регіональні інтереси у питаннях безпеки та оборони, і на сьогоднішній день Угорщина залишається тією країною, яка як член ЄС та НАТО підтримує санкційний режим (проти РФ – УНІАН) і рухається в єдиному руслі по відношенню до підтримки України".

 Андрій Петренко вірить, що Україні та Угорщині вдасться стабілізувати відносини та знайти компроміс у мовному питанні освітньої реформи.

Нагадаємо, що 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, яким зокрема затвердила 12-річне шкільне навчання та визнала мовою навчання державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Тоді угорська сторона висловила обурення ухваленим законом, заявивши, що він порушує права нацменшин в Україні.

 У жовтні Угорщина заявила про блокаду проведення у Брюсселі 6 грудня засідання комісії Україна-НАТО як протест проти закону про освіту. За словами керівника МЗС Угорщини Петера Сійярто, до початку вересня Будапешт найактивніше виступав за проведення цього засідання, але після ухвалення освітнього закону в Україні почувається так, ніби "отримав удар у спину".

Також він зауважив, що наразі немає можливості обійти вето Угорщини, адже необхідне одностайне голосування за скликання України-НАТО.

8 листопада віце-прем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що в Північноатлантичному альянсі стурбовані позицією Угорщини щодо України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції