Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Міноборони не планують повертати неякісні бронежилети, закуплені для ЗСУ

Загороднюк каже, що підстав для відкликання бронежилетів немає.

Партію неякісних бронежилетів "Корсар", які були закуплені для Збройних сил України і виявилися непридатними для використання українськими військовими, у Міністерстві оборони поки не планують повертати. Оскільки відомство не бачить підстав для їхнього відкликання.

Про це заявив очільник оборонного відомства Андрій Загороднюк 9 лютого в інтерв’ю "Радіо Свобода".

За його словами, наразі у справі неякісних бронежилетів триває розслідування, за результатами якого й буде ухвалено рішення. Поки ж у Міноборони не планують відкликати партію неякісної продукції.

"Там триває слідство. Нехай воно покаже. Ми розбиралися з якістю бронежилетів, які зараз є у військах. Ми не побачили там поки ситуації, яка змусила б завтра відкликати бронежилети з військ. Тобто такої ситуації немає", - пояснив Загороднюк.

Міністр оборони також додав, що відомство співпрацює зі слідством і сподівається на неупереджене розслідування справи.  Загороднюк запевнив, що бронежилети пройшли випробування і відповідають потребам армійців.

"Співпрацюємо з ними, надаємо всі матеріали. І далі побачимо. Для випробування бронежилетів ми залучали і міжнародну компанію, щоб просто розуміти, що ми процеси витримуємо і там немає особистих преференцій від якихось учасників комісії", - підсумував Загороднюк.

Як повідомлялося раніше, у червні Державне бюро розслідувань провело обшуки у посадовців міністерства оборони у рамках кримінального провадження про закупівлю за завищеною вартістю речей для Збройних сил України.  Було закуплено 20 тисяч бронежилетів, за попередніми даними, 3 з 5 прострілюються. Закуплено 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами. Лише вартість одного елементу одягу завищена близько на 10 млн гривень. Обшуки відбувалися в приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Серед посадовців обшуки були, зокрема, у Дмитра Марченка і Юрія Бірюкова.

У листопаді посадовців Міноборони викрили у зловживаннях під час закупівлі за завищеною вартістю речей для Збройних сил України, які були непридатними для використання українськими військовими. Про підозру оголосили п’ятьом високопосадовцям Міноборони України.

Відео ДБР оприлюднило переговори посадовців з Міноборони про закупівлю бракованих бронежилетів

В аудіофайлі спочатку чути, як технолог повідомляє керівнику одного з підрозділів міністерства, що жилети не відповідають технічним вимогам, у них поганий метал. Але далі один із посадовців переконує іншого, що продукцію все одно треба брати, та її толком навіть ніхто не перевірятиме. Мовляв, приймальники рахуватимуть із заплющеними очима.    

ДБР оприлюднило переговори посадовців з Міноборони про закупівлю бракованих бронежилетів

Залиште свій коментар

Вибір редакції