У Міноборони незаконно списали парашути і знову "купили" їх за 12 мільйонів з держбюджету

У Міноборони незаконно списали парашути і знову "купили" їх за 12 мільйонів з держбюджету

Фото: Сили спеціальних операцій ЗСУ

Службовці Міноборони змовилися з керівником "Укравпостач".

Службовці Міністерства оборони України списали 35 парашутних систем, підробивши документи, а потім "придбали" їх за 11,59 мільйона гривень з бюджету.

Для реалізації цієї схеми службовці змовилися з керівником ТОВ "Укравпостач" та "пропустили" парашути через кілька фіктивних фірм. Про це йдеться у відповідній ухвалі слідчого судді Святошинського суду.

Справа в тому, що у вересні 2015 року у Міноборони за 11,59 мільйона гривень з держбюджету придбали 35 парашутних систем ПСУ-36 серії 2.

Утім, як встановило слідство, ці парашути раніше вже належали Міноборони, однак, службовці незаконно їх списали, щоб згодом на них підзаробити.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Міністерства оборони України підробили документи про непридатність до подальшого використання парашутних систем ПСУ-36 серії 2, які в подальшому вивели з обліку військових частин, зловживаючи своїм службовим становищем", — йдеться в ухвалі.

Усе "провернули" так, що здавалося, ніби "Укравпостач" купив парашути у компаній "Мастер Трейд" і "Тревел Компані Плюс", які виявилися фіктивними, а потім знову продав їх міністерству.

Службовців Міноборони звинувачують у розтраті держкоштів сумою в 11,59 мільйона гривень. 

Нагадаємо, військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних сил України взяли участь у випробуванні нових парашутних систем. На базі однієї із військових частин було проведено захід із вивчення можливостей вітчизняних та іноземних виробників повітрянодесантної техніки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація