Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"До 20 років ніхто примусово залучатися не буде". У Міноборони пояснили новий указ про призов до армії

Весною повістки отримають юнаки від 20 років.

Указ президента стосовно призову на строкову службу до лав ЗСУ чоловіків віком від 18 років виданий відповідно до вимог чинного законодавства. Саме такий вік чітко прописаний у законі і ніколи не змінювався.

Про це повідомив 16 січня Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

За його словами, примусово на службу 18-ти та 19-річних юнаків залучати не будуть. Лише, якщо вони добровільно виявлять таке бажання. Так, під час призову в 2020 році повістки отримають молоді люди від 20 років.

Разом з тим, міністр наголосив, що йти на службу до армії у молодому віці - це "раціональне планування молодою людиною своїх подальших кроків щодо навчання, працевлаштування та особистого життя".

"Отже, ніхто з хлопців до 20 років до проходження строкової служби примусово залучатися не буде", - підсумував керівник оборонного відомства.

Загороднюк наголосив, що наразі триває активна робота над розробкою концепції анонсованої реформи призову. І нагадав, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань на окупованому Донбасі.

"Ця реформа потребує часу та змін в законодавстві, до її обговорення обов’язково буде залучено громадськість, цей процес буде максимально відкритим", - сказав міністр.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон, за яким у 2020 році на строкову військову службу призиватимуть чоловіків віком від 18 до 27 років, які не мають права на звільнення чи відтермінування. Призов відбуватиметься у квітні-червні та жовтні-грудні.

Відео Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

У соцмережах жваво обговорюють відео, де працівники військкоматів примушують призовників брати повістки або із застосуванням сили забирають їх до армії. Такі ролики викликають тисячі обурених коментарів, щоправда, одні гніваються через дії комісарів, інші - через пручання призовників. Як оцінюють дії підлеглих у Міноборони - дивіться у сюжеті.

Працівники військкоматів нібито силоміць забирають чоловіків до призовних пунктів

Залиште свій коментар

Вибір редакції