У Міносвіти назвали університети-фаворити серед цьогорічних вступників

Електронна реєстрація завершена, в понеділок абітурієнти дізнаються результати.

Перший етап вступної кампанії завершився. Півмільйона абітурієнтів подали понад два мільйони заяв, тож тепер вступникам слід зібрати докупи оригінали своїх документів і чекати понеділка, коли в Міністерстві освіти мають розподілити бюджетні місця між вишами, а вже ті – вивісити списки рекомендованих до зарахування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хоч електронна система подачі документів і підвисала, все ж подати документи встигли всі. Принаймні у цьому запевняють у Міністерстві освіти України. Кажуть, строк подачі заяв сплив, і досі ніхто ні на що не поскаржився. Уже й вирахували топ вишів, де вчитися цьогоріч забажало найбльше. У трійці лідерів Національний університет імені Шевченка, Університет імені Франка та Львівська політехніка.

Однак, цього року головне не кількість, а якість. Семе від кількості вступників із високими балами залежатиме й кількість бюджетних місць. Їх у міністерстві ділитимуть усі вихідні. "Ми віддамо місця держзамовлення – вони підуть туди, де будуть найсильніші абітурієнти. Частина університетів, вочевидь, отримає менше, ніж вони розраховували, ніж вони отримали минулого року. У цьому якраз полягає ідеологія, що ми повинні концентрувати найкращих абітурієнтів, фінансові і людські ресурси в сильніших, кращих університетах", - каже перший заступник міністра освіти Інна Совсун. Заздалегідь фіксовані обсяги держзамовлення залишилися тільки в педагогічних та медичних вишах. Це щоби забезпечити потреби регіонів – пояснили у відомстві.

ВідеоАбітурієнти дізнаються результати вступної кампанії 1 серпня

Хто і куди рекомендований до зарахування на бюджет – стане відомо в понеділок опівдні. Списки щасливців з'являться на спеціальному сайті та інтернет-сторінках кожного вишу. Обов'язок вступника – перевірити, куди він зарахований. І швидко везти документи до вишу – їх треба оформити протягом 5 днів. Хто не встигне – його бюджетне місце анулюється. Воно повертається до МОН і може бути використане для забезпечення навчання сиріт чи окремих інших категорій, які потребуватимуть додаткового бюджетного місця. Для тих хто не встиг доїхати, або ж не пройшов до того вишу і на той фах, куди дуже хотів, залишається податися вчитися на контракт. Заявки на навчання за гроші виші прийматимуть до 10 серпня.

Як повідомлялося, у липні в Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Черг біля приймальних комісій уже не було, однак електронна система реєстрації документів не витримала навантаження і зависла. Нестабільна робота комп'ютерної системи Міносвіти стала справжнім головним болем для всіх, хто прагнув вступити до університетів. У приймальних комісіях абітурієнтам радять подавати електронні заявки на вступ серед ночі, бо тоді міністерський сайт не так висить.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: