У Міносвіти спростували фейк про нібито заборону в Україні "Майстра і Маргарити"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Міносвіти спростували фейк про нібито заборону в Україні "Майстра і Маргарити"

pixabay.com

Класичних авторів в Україні не забороняли.

Роман Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита" не заборонений в Україні і кожен може придбати його видання у магазині. Заборона стосується лише окремих видавців.

Про це повідомила пресслужби Міністерства освіти та науки.

У МОН спростували поширену інформацію про нібито заборону роману "Майстер і Маргарита" в Україні й наголосили, що рішення Держкомтелерадіо про заборону розповсюдження в України низки книг російського видавництва не поширюється на твори класичної літератури. Під обмеженнями ті видавці, "які популяризують російських діячів з антиукраїнською позицією".

"В Україні ніхто не забороняв класичних авторів. Кожен може придбати в книжковому магазині різні видання "Майстер і Маргарита". Доступ до класичних текстів у нашій країні є і має бути безперешкодним", — заявили в Міносвіти.

У МОН пояснили, що подібне викривлення інформації є одним з інструментів пропаганди. У РФ же заохочують своїх видавців поширювати позитивні образи про Росію, власні силові органи тощо.

"Україна, відповідно, має оберігати інформаційне середовище своїх громадян від подібних спроб нав’язування ідеологій та поглядів, вигідних країні-агресору. Окрім того, в Україні наразі активно розвивається власне книговидавництво та підтримуються письменники, перекладачі, видавці. Адже імпорт чужих книжок не може бути головною відповіддю на культурні потреби суспільства", — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Наступна публікація