У Міносвіти знайшли пояснення для збою системи в перший день вступної кампанії

Чиновники нарікають, що кількість абітурієнтів у цей день завелика.

У перший день вступної кампанії-2017 в абітурієнтів знову виникли проблеми з інтернет-реєстрацією. Журналісти стали свідками того, як вчорашнім школярам не вдавалося подати онлайн документи на обрані спеціальності до вищих навчальних закладів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від 9:00 до 12:00 години навіть зайти на сайт osvitavsim до особистого кабінету абітурієнта було великою проблемою. Згодом виникли збої при спробі введення потрібного вишу. Ті самі труднощі пробували долати і в приймальних комісіях університетів. "Сайт зависає. Сидіти доведеться, мабуть, не одну годину", - зізнавалися абітурієнти.

ВідеоМіністерство освіти пообіцяло протягом доби налагодити електронну подачу заяв до вишів

У міністерстві освіти заспокоюють, що все налагодиться протягом доби, бо напередодні систему посилювали додатковими серверами. "Ми кожний рік просимо: ну, не подавайте заяву в перший день. Просто тому, що велика кількість хоче подати заяви в перший день, системи працюють з перевантаженням", - пояснив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Подати документи із рук у руки можуть тільки абітурієнти з пільгами. Загалом цього року можна подавати 9 заяв тільки на 4 спеціальності. Часу на це абітурієнтам дають два тижні – до 26 липня. 1 серпня виші назвуть імена вже майбутніх студентів, і вони мають встигнути принести оригінали документів за п'ять днів – інакше втратять свої місця. "Запропоновано цього року вперше, що на ці державні місця, які вільні, ми матимемо право перевести уже тих, хто був зарахований на контракт", - розповіла керівник відділу з питань прийому Києво-Могилянської академії Олена Третякова.

Тих, хто не встигне подати заяви чи оригінали документів, освітяни заспокоюють лише тим, що із сертифікатом ЗНО-2017 можна буде вступати і наступного року.

Як уже повідомлялося, рівно о дев'ятій ранку сьогодні, 12 липня, в Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти повинні подавати свої заявки на вступ до вишів на бакалаврів.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар