У Міносвіти знайшли пояснення для збою системи в перший день вступної кампанії

Чиновники нарікають, що кількість абітурієнтів у цей день завелика.

У перший день вступної кампанії-2017 в абітурієнтів знову виникли проблеми з інтернет-реєстрацією. Журналісти стали свідками того, як вчорашнім школярам не вдавалося подати онлайн документи на обрані спеціальності до вищих навчальних закладів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від 9:00 до 12:00 години навіть зайти на сайт osvitavsim до особистого кабінету абітурієнта було великою проблемою. Згодом виникли збої при спробі введення потрібного вишу. Ті самі труднощі пробували долати і в приймальних комісіях університетів. "Сайт зависає. Сидіти доведеться, мабуть, не одну годину", - зізнавалися абітурієнти.

ВідеоМіністерство освіти пообіцяло протягом доби налагодити електронну подачу заяв до вишів

У міністерстві освіти заспокоюють, що все налагодиться протягом доби, бо напередодні систему посилювали додатковими серверами. "Ми кожний рік просимо: ну, не подавайте заяву в перший день. Просто тому, що велика кількість хоче подати заяви в перший день, системи працюють з перевантаженням", - пояснив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Подати документи із рук у руки можуть тільки абітурієнти з пільгами. Загалом цього року можна подавати 9 заяв тільки на 4 спеціальності. Часу на це абітурієнтам дають два тижні – до 26 липня. 1 серпня виші назвуть імена вже майбутніх студентів, і вони мають встигнути принести оригінали документів за п'ять днів – інакше втратять свої місця. "Запропоновано цього року вперше, що на ці державні місця, які вільні, ми матимемо право перевести уже тих, хто був зарахований на контракт", - розповіла керівник відділу з питань прийому Києво-Могилянської академії Олена Третякова.

Тих, хто не встигне подати заяви чи оригінали документів, освітяни заспокоюють лише тим, що із сертифікатом ЗНО-2017 можна буде вступати і наступного року.

Як уже повідомлялося, рівно о дев'ятій ранку сьогодні, 12 липня, в Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Абітурієнти повинні подавати свої заявки на вступ до вишів на бакалаврів.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: