У Мінсоцполітики назвали причину низьких пенсій в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У міністерстві виключають існування демографічних проблем в країні.

Існування в Україні тіньового сектору економіки є головною причиною низьких пенсій в країні.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики.

"Цю проблему часто намагаються видати за демографічну, хоча це є абсолютною неправдою. Саме тіньовий сектор економіки з незадекларованою працею і зарплатами в конвертах є головною проблемою низьких пенсій", - сказано в повідомленні.

При цьому в міністерстві додали, що тіньовий сектор економіки є суттєвим викликом для пенсійної системи країни і має прямий негативний вплив на її роботу, і цей виклик "неможливо подолати без участі всього суспільства".

Нагадаємо, від січня майже двом мільйонам пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, перерахують пенсії. Це стосується чоловіків зі стажем від 35 років і жінок зі стажем від 30 років. Передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижчою, ніж 40% мінімальної зарплати. Втім, реальна надбавка для більшості буде незначна, оскільки від 1 грудня мінімальна пенсія становить 1 497 грн, а 40% від нового рівня мінімальної зарплати складатиме 1669 грн. Тобто збільшення всього - 172 грн.

ВідеоПідвищення пенсій: як зростуть виплати у 2019 році

Пенсії зростуть, але не для всіх і не одночасно. Першими вже з початку нового року перерахунок мають відчути люди старші за 65 років. І лише за умови, якщо вони не працюють, але мають страховий стаж понад 35 років - чоловіки, і 30 - жінки. Максимальне підвищення - 179 гривень. 

Підвищення пенсій: як зростуть виплати у 2019 році

Залиште свій коментар

Вибір редакції