"Ніхто їх не планує запитувати": у Мін'юсті заявили про радикальні кроки щодо мобілізації засуджених та ув’язнених

"Ніхто їх не планує запитувати": у Мін'юсті заявили про радикальні кроки щодо мобілізації засуджених та ув’язнених

Міністр юстиції Денис Малюська про радикальні кроки щодо мобілізації засуджених та ув’язнених Фото: pravo.ua

Це стосується усіх, хто завжди був на волі, а також зараз перебуває на волі.

Обов’язок кожного громадянина – захищати державу. Тож рішення щодо мобілізації тої чи іншої людини з судимістю має ухвалювати не вона, а органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії.

Про це сказав під час телемарафону міністр юстиції Денис Малюська.

"Ми пропонуємо радикальніші кроки і в першу чергу хотів би одразу погодити термінологію. Не питання про те, щоб дозволити їм (раніше засудженим – ред.) служити в армії, чи скільки охочих, ніхто їх не планує запитувати, принаймні наша така позиція. Це обов’язок кожного громадянина – захищати державу. І те, що громадянин колись вчинив злочин і отримав якесь покарання (не обов’язково в’язницю, це може бути інше покарання), зараз він на волі вже кілька років або і завжди був на волі – це не привід для того, щоб батьківщину не захищати", – зазначив міністр.

Він пояснив, що рішення про призов того чи іншого громадянина з судимістю має приймати не сам громадянин, а Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що займається комплектування армії.

"Це наша позиція і це ми будемо просити депутатів підтримати. Йдеться про десятки тисяч людей. Відверто не розумію, чому усі зобов’язані захищати державу і це почесний обов’язок, а той, хто колись давним давно вчинив якійсь злочин навіть найдрібніший (ДТП порушив, яке спричинило середньої тяжкості ушкодження), чому він раптом батьківщину захищати не зобов’язаний. Це наш підхід", – пояснив він.

За словами очільника міністерства тривають перемовини й щодо тих, хто завжди був на волі, зараз перебуває на волі, а також тих, хто ув’язнений. 

"Інший підхід ми зараз напрацьовуємо, будемо так само радитися з народними депутатами, з комітетом, з Міністерством оборони щодо тих, хто ув’язнений. І в цьому випадку механізм буде трішки інший... Ми хочемо надати можливість ТЦК визначати, хто їм потрібний, хто їм не потрібен", – повідомив Денис Малюська.

Нагадаємо, у Міністерстві юстиції також розповіли, чим займаються російські військовополонені в Україні. Як зазначив Денис Малюська, росіяни-військовополонені в Україні працюють. Переважно вони займаються деревообробкою.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація