Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У місті на Волині православна громада УПЦ МП вирішила перейти до Помісної церкви

У місті на Волині православна громада УПЦ МП вирішила перейти до Помісної церкви

Рішення ухвалено майже одноголосно.

У місті Берестечко Волинської області парафіяни Свято-Троїцького собору Московського патріархату (УПЦ МП) вирішили перейти до Православної церкви України.

Про це розповіла мер міста Валентина Залевська, передає місцеве видання "ВолиньUA".

За її словами, збори парафіян відбулися 14 січня, у них взяли участь понад 260 мешканців Берестечка. Обговорення переходу відбувалося бурхливо, але у підсумку за приєднання до Помісної церкви проголосували майже одностайно: лише один парафіянин утримався, усі інші – "за".

Учасники зборів вирішили ще зібрати підписи мешканців Берестечка на згоду щодо переходу громади Свято-Троїцького собору до Православної церкви України.

Відео На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Бо він не підтримав рішення громади перейти до Помісної церкви. А от панотцю з сусіднього району, який погодився на приєднання разом зі своїми вірянами, у Московському патріархаті видали указ про заборону служити. 

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції