У МНС розповіли, що треба їсти у спеку

МНС попереджає, що через спеку випадки кишкових інфекцій і харчових отруєнь почастішали, тому обирати продукти необхідно уважніше.

Міністерство з надзвичайних ситуацій закликає українців дотримуватися правил приготування, зберігання та уживання продуктів харчування у зв'язку із спекотною погодою.

МНС зазначає, що останнім часом в умовах постійної спекотної погоди стали частими випадки кишкових інфекцій і харчових отруєнь, які виникають у зв'язку з порушенням технології приготування їжі, зберігання продуктів в антисанітарних умовах без належного температурного режиму.

Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються із запасом, що призводить до накопичення в продуктах збудників інфекційних захворювань.

У відомстві закликають не вживати продукти та напої при найменшій підозрі в їх недоброякісності та із простроченими строками споживання; зберігати продукти харчування тільки відповідно до способів, зазначених на упаковці та у встановлений термін. Крім цього, МНС рекомендує не купувати продукти харчування на стихійних ринках.

Купуючи будь-які харчові продукти в торговельній мережі, споживач має право вимагати в продавця документи, які підтверджують якість і безпеку продукції. МНС закликає не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.

При харчуванні в непристосованих умовах (ліс, пляж) необхідно виключати контакт продуктів із ґрунтом і піском; не готувати продукти із запасом; приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку повторного споживання вони мають проходити вторинну термічну обробку; зберігання приготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 годин.

При цьому МНС рекомендує для пиття і готування їжі використовувати воду тільки із централізованих джерел водопостачання або питну (бутильовану).

У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутися в найближчу лікувальну установу, не займаючись самолікуванням.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар країни заявляв, що нинішні погодні умови створюють в Україні ефект термостата - приладу, в якому при температурі 36-38 градусів вирощуються мікроорганізми.

Читайте також:

За місяць в Україні виростуть ціни на цукор, овочі і м'ясо

Головний санлікар радить не купувати тістечка та ковбасу

Спека не відпустить Україну до 20 серпня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: