У Молдові затримали українських спостерігачів

Із 14 українців, які мали намір спостерігати за молдавськими виборами, було акредитовано тільки двох. Влада Молдови боїться, що в країні буде "кольорова революція".

Вранці у вівторок, 28 липня, в Молдові були затримані шестеро українців, які повинні були спостерігати за ходом парламентських виборів у цій країні.

Напередодні вночі в офісі Міграційної служби Молдови протягом шістьох годин утримували керівника місії спостерігачів від України.

У вівторок багатьом спостерігачам наказали протягом 24 годин залишити територію Молдови. У Центральній виборчій комісії країни повідомили, що акредитували, як спостерігача, тільки одного українця.

Разом із тим, за інформацією Комітету виборців України, Кишинев акредитував на майбутні вибори двох працівників КВУ. Заявки на акредитацію подавали 14 людей, але в акредитації їм було відмовлено вже після того, як вони прибули до Молдови.

Видворення з Молдови українських, російських і білоруських спостерігачів прокоментував глава ЦВК країни Еуджен Штірбу. За його словами, спостерігати за виборами будуть тільки акредитовані спостерігачі. "Як спостерігачів від різних міжнародних неурядових організацій і місій ми зареєстрували 488 осіб", - наголосив він.

"Наскільки мені відомо, деякі з тих, хто прибув у Молдову з метою спостереження за виборами, мають пряме відношення до організації "кольорових" революцій і не в ладах із законом", - підкреслив з цього приводу перший заступник голови парламенту Молдови Володимир Цуркан.

Зі скаргою на дії молдавської влади вже звернулися члени організацій, що входять у ENEMO - Європейську мережу організацій по моніторингу виборів.

Нагадаємо, напередодні у Молдові було затримано групу громадян Грузії, які їхали до країни, щоб бути спостерігачами на виборах. Крім того, відомо, що з країни висилають спостерігачів із Росії, Білорусі та Казахстану.

Позачергові парламентські вибори в Молдові мають відбутися в середу, 29 червня. Про них було оголошено 15 червня, коли новий парламент країни не зміг обрати президента.

Навесні цього року парламентські вибори в Молдові завершилися гучними акціями протесту, що призвели, зокрема, до серйозного пошкодження будівель парламенту та адміністрації президента країни.

Читайте також:

У Молдові затримали грузинських спостерігачів парламентських виборів

Одного з лідерів молдавських комуністів відзняли в оргії

Президент Молдови розпустив парламент

Молдавський парламент знову не обрав президента і буде розпущений

ВідеоУ Молдові затримали спостерігачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: