Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОН повідомили, хто може вступити до вишів лише за результатами співбесіди та іспитів

Загалом визначили 11 категорій таких вступників.

У нинішньому році на основі співбесіди до університетів можуть вступити три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів – вісім.

Про це йдеться у роз'ясненні Міносвіти, яке розіслали до приймальних комісій вишів.

У роз'ясненнях також є інформація щодо документів, зразків довідок і посвідчень, які має надати абітурієнт.

За результатами співбесід мають право вступати особи з інвалідністю внаслідок війни або люди, які неспроможні відвідувати заклад освіти. Ця пільга також поширюється на постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким це право надано законом.

За результатами іспитів можуть вступити ті, кого визнали постраждалими учасниками Революції Гідності або учасниками бойових дій, діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, звільнені з військової служби від грудня минулого року. Пільгою також можуть скористатися мешканці тимчасово окупованих територій, які не є внутрішніми переселенцями, або на території проведення АТО чи лінії зіткнення.

За результатами іспитів можуть вступити до вишу особи, яким за рішенням регламентної комісії відмовлено в реєстрації для участі в ЗНО 2019 року через неможливість створення спеціальних умов або вступники, які не брали участі в основній чи додатковій сесіях ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану.

Ці вступники матимуть можливість перевестися на вільні місця державного замовлення. Торік таким способом заповнили понад сім тисяч бюджетних місць, а правом скористалися діти загиблих захисників України, особи з інвалідністю, учасники бойових дій та їхні діти, внутрішньо переміщені особи

"Однією з новацій цьогорічної кампанії є те, що правом перевестися на бюджет тепер зможуть скористатися й діти з багатодітних сімей. Утім, треба врахувати, що їхній конкурсний бал має бути менший від прохідного не більш ніж на 15 балів", - пояснив директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

Як повідомлялося раніше, поріг тестових балів з української мови і літератури залишився такий як і торік  - 23. І це стало причиною, що 15,8% абітурієнтів, які писали обов’язкові тести, їх не склали. Тобто для 53 613 випускників з майже 340 тисяч, які складали тести, вступна кампанія цього року закінчується, адже без цього результату в жоден виш не візьмуть. 

ВідеоМайже 16% учасників ЗНО провалили іспит з української мови й літератури

Результати ЗНО абітурієнти сьогодні побачать на персональних сторінках. Експерти визначили поріг тестів з української мови й літератури, математики та фізики. Найбільша увага до української - цей тест писали усі абітурієнти, цьогоріч їх понад 340 тисяч. З них не склали іспит майже 16%. А це означає, що для близько 53 тисяч юнаків та дівчат цьогорічна вступна кампанія вже завершилася.  

Майже 16% учасників ЗНО провалили іспит з української мови й літератури

Залиште свій коментар

Вибір редакції