У морзі Миргорода більше 1,5 року не утилізують рештки після операцій і зберігають їх без холодильника

Рештки містять збудники хвороб.

У морзі Миргорода склалась надзвичайна ситуація. Біологічні рештки після операцій не утилізують вже півтора року. Мало того, їх зберігають їх без холодильника. Запах отруює життя не лише працівників моргу, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Місцеві активісти кажуть, що за цей час їм не вдалося достукатися ані до медиків, ані до місцевої влади. Зрештою, разом із депутатами вони відзняли відео екскурсії моргом та виклали в Інтернет, а керівник відділення патанатомії погодився розповісти про проблему з утилізацією післяопераційного біоматеріалу.

"Хробаки, ну звичайні опариші, як півпальця, хрумтіли під туфлями", - розповідає завідувач патолого-анатомічним відділенням Миргородської ЦРЛ Сергій Ковтун.

Керівник моргу веде до морозильного боксу, де нині зберігається біоматеріал. Пакунки з біовідходами лежать просто долі, холодильна камера не працює, орієнтовна температура – близько 20 градусів тепла.

Торік райлікарня спробувала вирішити проблему. Купили невелику морозильну камеру, проте, нині вона переповнена і біоматеріал просто складають поруч.

"Тут є туберкульоз, відкриті форми, якими не можна дихать, тут є раки, тут є гепатити А, В, С", - каже він.

Вентиляція не працює. Лаборанти відчиняють вікна, але це не рятує. Також у незадовільному стані інструменти, якими працюють медики.

"Звичайно, ми відчуваємо запах на собі і своєму здоров'ї. Звичайно, я турбуюсь, бо в мене перед цим був викидень, і я не знаю, яка причина", - каже лаборант Людмила Мірошниченко.

ВідеоУ Миргородському морзі без холодильника зберігають рештки, що містять збудники хвороб

Головний лікар Миргородської центральної лікарні Ярослав Будний переконує, що така ситуація склалася протягом останніх трьох тижнів, але ніяк не за півтора роки.

"Виділені гроші, 20 тисяч, укладений договір із фірмою в Запоріжжі, але в них зламалась машина і ми пробуксували десь близько трьох тижнів", - каже він.

Після того, як разом із кореспондентом ТСН головлікар відвідав морг, він, здається, не був готовий до побаченого. За його словами, він не бачив, що там відбувається.

Вже в наступні кілька хвилин для моргу зібрали та передали комплект новеньких інструментів та зв'язалися із фірмою, яка пообіцяла до кінця тижня вивезти біологічний матеріал.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: