У Московському патріархаті заявили про необхідність визнання таїнств "розкольників"

В УПЦ МП заявили про те, що для подолання церковного розколу в Україні потрібно визнати таїнства УПЦ КП та УАПЦ.

У середу, 16 лютого, ректор Ужгородської богословської академії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) архімандрит Віктор (Бедь) заявив, що для подолання церковного розколу в Україні УПЦ МП має визнати таїнства Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) .

Про це пише "Комерсант-Україна".

В УПЦ КП і УАПЦ вітають такий заклик, а в УПЦ МП відзначають, що думка архімандрита не є позицією всієї церкви.

Як заявив ректор Ужгородської богословської академії УПЦ МП Віктор (Бедь), "першим кроком і ефективним методом" примирення з УПЦ КП і УАПЦ має стати "визнання Української православної церквою Московського патріархату таїнств, що чиняться священиками УПЦ КП і УАПЦ".

"Подібно до того як Російська православна церква і УПЦ МП визнають таїнства Російської старообрядницької, Римсько-католицької, Старокатолицької та Лютеранської церков", - уточнив архімандрит Віктор (Бедь). - Як він пояснив, "мова йде тільки про пропозицію, а рішення буде прийматися колегіально всією церквою".

Як відомо, в УПЦ МП вважають недійсними обряди, що здійснюються в УПЦ КП та УАПЦ, зокрема хрещення та вінчання. Якщо віруючі цих церков переходять в УПЦ МП, то ці обряди, як правило, повторюються, проти чого виступають представники УПЦ КП і УАПЦ.

В Українській православній церкві Київського патріархату до заявами архімандрита поставилися зі стриманим оптимізмом. "Дуже добре, що архімандрит Віктор бере на себе сміливість пропонувати щось конкретне. Хотілося б думати, що ті, хто відповідає за переговори, почули його слова, оскільки за 20 останніх років у цьому напрямку нічого кардинально не змінилося", - зазначив глава інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря).

Нагадаємо, у вересні 2009 року синод УПЦ МП прийняв рішення про створення комісії з ведення діалогу про єдність з УПЦ КП і УАПЦ.

Схожої позиції дотримуються в УАПЦ. Прес-секретар УАПЦ протоієрей Євген Заплетнюк вважає, що автокефальна церква "може тільки вітати заяви отця Віктора". "В УПЦ МП велика частина людей розуміє, що, наприклад, перехрещування дітей є величезним гріхом, оскільки за канонами такі таїнства можуть відбуватися тільки один раз, - заявив він. - Прикметно, що цю заяву зробив не простий священик, а представник вченого духовенства. Сподіваюся, що за допомогою таких сміливих слів думка про неприпустимість повторення таїнств пошириться серед всієї УПЦ МП ".

Втім, у неофіційних бесідах представники УАПЦ відзначають, що керівництво УПЦ МП навряд чи прислухається до заяв архімандрита. Як повідомив учора прес-секретар глави УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко, ректор висловлює особисту думку, яка не збігається з позицією церкви. "Крім того, отець Віктор не є людиною, що приймає рішення, - сказав він.-Говорячи про визнання таїнств, ми відкладаємо на друге місце розмову про єдину церкви. А потрібно вести діалог про єдність".

Директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський переконаний, що "пропозиція отця Віктора якраз і є прикладом того, як треба вести діалог".
"Зараз Російська православна церква і реакційна частина УПЦ МП не хочуть діалогу з УПЦ КП і УАПЦ. У них одна позиція - "На коліна! Покайтеся!". Але такими методами церковні питання не вирішують", - пояснив Антошевський.

Читайте також:

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Проти священиків Київського патріархату порушать кримінальні справи

Київський патріархат заявив про рейдерські атаки з боку Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: