У Москві через літературу націоналістів обшукали українську бібліотеку

Московська міліція вважає, що газети КУН та УНА-УНСО, які зберігаються в бібліотеці, є матеріалами, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

 У вівторок, 21 грудня, співробітники Головного управління МВС Росії по Центральному федеральному округу провели обшук у бібліотеці української літератури в Москві. Про це пише "Коммерсант-Украина".

Московська міліція вважає, що примірники газети Конгресу українських націоналістів "Нація і держава" і брошура, видана УНА-УНСО, які зберігаються в бібліотеці, є матеріалами, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося про те, що Московська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом поширення ксенофобських книг у бібліотеці української літератури в столиці РФ.

У прес-службі Головного управління МВС Росії по Центральному федеральному округу підтвердили факт обшуку і уточнили, що у бібліотеці зберігаються антиросійські матеріали, зокрема офіційний друкований орган Конгресу українських націоналістів (КУН) - газета "Нація і держава" і випущена УНА-УНСО брошура підназвою "Хай ненавидять, Аби любили".

"Це (обиск.-ред) адекватні дії, оскільки ми не можемо допустити поширення подібного роду видань на території Російської Федерації", - заявили у московській міліції.

Завідувач відділом України російського Інституту країн СНД Кирило Фролов, у свою чергу, зауважив,  що дії міліції викликані "посиленням боротьби з усіма видами екстремізму".

"Відомо, що українські націоналісти спілкуються одночасно з чеченськими бойовиками і з радикальними російськими націоналістами, які пропонують відокремити Кавказ від Росії. Крім цього українські націоналісти не приховують своєї радикальної антиросійської спрямованості", - пояснив Фролов.

Втім, за словами засновника газети "Нація і держава", голови КУН Степана Брацюня, в друкованому органі Конгресу "принципово ніколи не було статей, які розпалюють ворожнечу між народами".

"А ось критика дій російської влади, що безцеремонно посягає на національні інтереси України там з'являлася постійно, разом з біографіями наших героїв - Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця. Зрозуміло, що владі Росії це не могло сподобатися", - підкреслив Брацюнь.

У свою чергу, глава київської міської організації УНА-УНСО Ігор Мазур назвав те, що відбувається "полюванням на відьом і параноєю влади Росії".

"Брошура, про яку йде мова, видана ще в 1997 році, і ніякої ксенофобії в ній немає, там прямо сказано, що Російська імперія заважає розвитку української держави ", - заявив Мазур.

Читайте також:

У Києві представили підручник "Українська мова", надрукований російською

Генконсул РФ навів докази, що українську мову до Львова завезли більшовики

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: