У Москві готують посилення бойового складу Чорноморського флоту

У Москві заговорили про необхідність посилення Чорноморського флоту у відповідь на розгортання ПРО в Чорному морі.

Росія планує підсилити бойовий склад Чорноморського флоту, який базується у Севастополі, декількома новими підводними човнами і кораблями.

За інформацією джерел у ВМФ Росії, у найближчі п’ять років до складу ЧФ повинні увійти ще щонайменше два корвети проекту 20380 і три підводні човни, зокрема типу "Лада", і модернізована субмарина типу "Варшав'янка".

У розмові з журналістам співбесідник, ознайомлений з планами ВМФ, зазначив, що ці заходи зовсім не є відповіддю на ініціативи США з розгортання ПРО в Південній Європі.

Натомість колишній керівник ЧФ, адмірал запасу Віктор Кравченко висловив думку, що Москві слід укріпити бойовий потенціал Чорноморського флоту саме в контексті нових планів американців щодо ПРО.

Кравченко зазначив, що коли американські ракети-перехоплювачі встануть на бойове чергування в Румунії і в акваторії Чорного моря, це може призвести до того, що баланс сил в регіоні корінним чином зміниться не на користь Росії.

Нагадаємо, напередодні Румунія дала згоду США на розміщення елементів нової системи протиракетної оборони. Помічник держсекретаря США Філіп Кроулі заявив, що до 2015 року американці розмістять об'єкти протиракетної оборони на території Румунії і в Чорному морі.

Корабельний склад Чорноморського флоту в Севастополі нараховує близько 50 одиниць, зокрема ракетний крейсер "Москва", два підводні човни, два великі протичовнові кораблі, три сторожових, а також малі ракетні, десантні, розвідувальні кораблі і рятувальні судна.

За угодою між Москвою і Києвом, в українських територіальних водах може знаходитися угрупування кораблів і судів ЧФ чисельністю до 388 одиниць (з них 14 підводних дизельних човнів).

Читайте також:

Американська система ПРО з'явиться у Чорному морі

Чорноморський флот пропонують перейменувати і залишити в Криму

Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: