У Москві попередили, що стежить за Байденом в Україні

У Кремлі вважають, що американський віце-президент вибрав країни і час для візиту "невипадково " і підзрюють у цьому "подвійне дно".

Міністерство закордонних справ РФ уважно відстежуватиме візит віце-президента США Джозефа Байдена до України і Грузії 20-24 липня. Про це сьогодні, 21 липня, на брифінгу в Москві сказав офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко, відповідаючи на запитання, наскільки доречний візит Байдена до України і Грузії на тлі "перезавантаження" російсько-американських відносин і роковин південно-осетинського конфлікту.

Зокрема, Нестеренко повідомив, що МЗС РФ знає про цей візит, і звернув увагу на явно невипадково підібрані країни і час. Окрім цього, він підкреслив, що в МЗС Росії знайомі з поширеними коментарями в тому плані, що це "свого роду балансовий постскриптум", пов`язаний з російсько-американським саммітом, який пройшов у Москві на початку липня.

"Чи це так, і чи є тут якесь подвійне дно, думається, що це питання не до нас. Було б логічно адресувати його тим, хто відповідає за архітектуру американської зовнішньої політики", - сказав Нестеренко.

"Природно, ми уважно стежитимемо за тим, що відбувається, тим паче, що йдеться про прикордонні з нами держави", - підкреслив він.

За словами представника МЗС, сенс принципової зовнішньополітичної позиції РФ полягає в тому, що Росія не узурпує і не монополізує нічиїх прав.

"Вибір партнера для міжнародної взаємодії – це справа самих суб`єктів міжнародних зв`язків. Головне, щоб це здійснювалося транспарентно, без підкилимових ігор, і не за рахунок чужих інтересів, щоб враховувався регіональний контекст відносин, цивілізаційний, історична специфіка і культурно-інтеграційні традиції, що склалися”, - сказав Нестеренко.

При цьому він підкреслив, що йдеться про дотримання принципу "відкритих дверей", за який ратують західні партнери.

За словами Нестеренка, МЗС РФ не проти, якщо в сусідніх країнах і регіонах відносини будуватимуться на принципах взаєморозуміння, рівності і взаємної вигоди.

Читайте також:

Ющенко запросив Обаму в гості, коли тому буде зручно

Байден: США підтримують право України на власний вибір

Ющенко запевнив Байдена, що він приїхав у європейську країну

Байден зі своєю свитою зайняв майже половину готелю Hyatt

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: