У Москві розпочався розгляд подовження арешту військовополоненим українським морякам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До суду прибули родичі моряків, щоб підтримати їх.

Лефортовський районний суд Москви сьогодні розглядатиме клопотання російських слідчих про подовження арешту 24 військовополоненим українським морякам.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

"Разом із рідними військовополонених прибули до Лефортовського суду підтримати наших хлопців, щодо яких сьогодні відбудеться засідання про продовження їм запобіжного заходу. Планується, що о 9:30 одночасно розглядатимуться справи щодо трьох четвірок моряків, одразу після закінчення цих засідань розпочнеться розгляд справ трьох інших четвірок", - наголосила вона.

Лефортівський суд, військовополонені 17.04.19

Разом з родичами вітаємо хлопців оплесками. Переконана, хлопцям надзвичайно потрібна наша підтримка!

Опубликовано Людмилой Денісовой Вторник, 16 апреля 2019 г.

Також Денісова висловила сподівання, що їй разом із родичами моряків вдасться поспілкуватися з ними.

Лефортовський суд Москви, 17 квітня 2019 року

Вдалося побачити наших військовополонених перед початком судового засідання у Лефортовському суді Москви.

Опубликовано Людмилой Денісовой Вторник, 16 апреля 2019 г.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції