У Москві стартували українсько-російські газові переговори

На переговорах планується обговорити питання створення газотранспортного консорціуму в обмін на зниження ціни на газ для України.

У Москві в будівлі ВАТ "Газпром" розпочалися українсько-російські переговори з газових питань.

Українську делегацію представляють міністр палива та енергетики Юрій Бойко й голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін, російську – голова "Газпрому" Олексій Міллер.

На переговорах планується обговорити питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо українським споживачам в обмін на зниження ціни на газ для України.

Раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявляв, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму за участю України, Росії та Євросоюзу.

За словами Клюєва, це збільшить транзит газу через нашу країну і знизить ціни для України, що дозволить не збільшувати вартість газу і для внутрішніх споживачів.

В уряді поки не називають конкретні цифри – до якого рівня зменшать ціну газу. Діапазон же прикидок великий: від 168 доларів (як у Білорусі) до 240-250. Але реалістичним-оптимальним вважається рівень кінця минулого року - 200-210.

Водночас, експерти вважають, що від першого (після призначення нового уряду) візиту української газової делегації до Москви очікувати суттєвих рішень не варто.

Читайте також:

На "газових" переговорах говоритимуть про ціни на транзит і обхідні газопроводи

Азаров доручив Бойку придумати, як не платити Росії за газ з бюджету

Клюєв: тарифи на газ не зростуть, якщо створити газовий консорціум

Уряд вмовлятиме Росію зробити газ дешевим, як у білорусів

ВідеоУкраїнсько- російські газові переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: