Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МОЗ готує реформу "швидких"

Нові системи руху швидких уже діють у Харкові та Дніпрі.

Швидкі допомоги більше не будуть прив'язані до районних станцій. Натомість запровадять диспетчерську систему руху карет невідкладної.

Про це в інтерв'ю кореспонденту ТСН.Тиждень розповів заступник голови Міністерства охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"Харків'яни впроваджують чудово автоматизовану диспетчерську систему, де диспетчер бачить швидку, де вона перебуває, і може відправити найближчу бригаду на виклик. Швидка допомога стає не прив'язаною до районної станції. Вона стає екстериторіальною, тобто охоплює всю область, весь регіон. Не буде більше таких відмов, що, мовляв, це не наш район, це не наш пацієнт", — пояснив посадовець.

Він також повідомив, що крім Харкова, подібна система вже в дії у Дніпрі. Згодом планують запровадити таку систему у всій Україні. 

"Треба, щоб швидка доїжджала швидко. І який саме програмний розробник і в якій області буде, неважливо. Технічну частину можна легко реалізувати" — зазначив Лінчевський.

Відео Українська медицина потребує негайних реформ: лікарі масово йдуть із державних лікарень

На запитання про те, чому наразі карети швидкої працюють не настільки злагоджено, як хотілося б, заступник голови міністерства відповів: 

"Вона це робить не тому, що не хоче, а тому що фізично не може. Тому що від села А до села Б немає дороги і жоден транспорт там не може проїхати достатньо швидко. Тому що немає достатньої кількості карет швидкої допомоги, котрі могли б задовольнити всіх".

 За словами посадовця, це відбувається через значну кількість невідповідних викликів.

"Є така велика кількість непрофільних, нешвидких викликів, коли швидка приїжджає, щоб дати пацієнту таблетку, бо в нього немає грошей сісти на таксі й поїхати в аптеку. Незважаючи на все це, швидка все одно їде", — сказав він.

Як повідомлялося раніше, у МОЗ назвали корінь зла української медицини. Через нього  наразі лікар не розглядається як самодостатній суб'єкт господарювання, а як працівник медустанови. Цю систему планують змінити й запровадити оплату праці лікарів напряму пацієнтами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції