Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ назвали кількість українців, які померли від СНІДу у грудні минулого року

У понад 500 українців лікарі діагностували СНІД.

У грудні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 600 нових випадків ВІЛ-інфекції. Ще у 509 українців лікарі діагностували СНІД, із яких через небезпечну хворобу померло 228 осіб.

Про це свідчить інформація Центру громадського здоров'я МОЗ.

Як повідомляють у Центрі, в останній місяць минулого року серед найпоширеніших шляхів інфікування ВІЛ був гетеросексуальний. Ним підхопили хворобу 1 118 громадян. На другому місці - парентеральний, яким інфікувалося 426 українців. Далі у переліку вертикальний - 226 осіб, гомосексуальний - 36 українців і невідомий - 7 громадян.

Разом з тим, у повідомленні зазначається, що найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ станом на 1 листопада 2019 року залишається статевий шлях передавання інфекції. Тому, у МОЗ наголосили, що вчасно діагностована хвороба і початок її лікування може запобігти трагедії.

Крім того, зауважується, що наразі здійснюється Стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ, туберкульозу та вірусним гепатитам, яка повинна мінімізувати захворюваність та смертність унаслідок цих хвороб, а також підвищити рівень обізнаності населення щодо цієї проблеми. Діятиме ця стратегія до 2023 року.

Нагадаємо, у жовтня минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним пункт наказу Міністерства охорони здоров’я, згідно з яким ВІЛ-позитивні люди не мали права всиновлювати дітей. Таким чином, ВІЛ-позитивні батьки можуть брати опіку над дітьми, а також усиновлювати малечу, яка має ту ж інфекцію. А в Україні, до слова, близько тисячі дітей мають ВІЛ-позитивний статус.

Відео Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Такого рішення домігся адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси одеситки, яка намагалася взяти під опіку 12-літнього хлопчика після смерті його мами. З відмовами під час оформлення всиновлення чи опікунства стикалося чимало ВІЛ-інфікованих українців, однак не хотіли судитися, щоб не відкривати свій статус.  

Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей

Залиште свій коментар

Вибір редакції