Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ оприлюднили покрокову інструкцію з обрання сімейного лікаря

Українців закликають не давати хабарів медикам.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило детальну покрокову інструкцію з обрання сімейного лікаря. Відповідна стаття розміщена на сайті відомства.

Перший крок полягає у тому, що слід визначитися з лікарем. Українцям нагадують, що зараз вони не мусять звертатись до лікаря "строго за пропискою" - можна обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи, якого вам порадили знайомі тощо.

Другим кроком є підписання декларації. Заклади первинної меддопомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Декларація підписується безстроково, але лікаря можна змінити це у будь-який час.

Для підписання угоди з лікарем, знадобляться паспорт та ідентифікаційний номер. Для декларації з педіатром знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар внесе ваші дані в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Потім лікар роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів.

Також українцям радять звертатися до лікарів при першій необхідності. Третій крок полягає у тому, що більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки та будь-які меддовідки.

Крок четвертий – не давати лікарям хабарів. Зазначається, що закладам первинної медичної допомоги буде платити держава— саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші не платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тож йдучи до лікаря, слід пам’ятати, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти "подяку" в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Нагадаємо, кожен українець має обрати собі сімейного лікаря, підписати з ним угоду і ввійти до електронного реєстру пацієнтів. Такими є вимоги медичної реформи, котра змінює систему фінансування послуг із охорони здоров’я.

Місце проживання для вибору лікаря тепер значення не має – можна обрати фахівця поближче до роботи або фактичної, а не зазначеної в паспорті адреси. Якщо медика з доброю репутацією на приміті немає, про нього можна розпитати в друзів, колег або ж просто в реєстратурі в амбулаторії, поліклініці чи приватній клініці. Сімейний лікар має бути зареєстрований в електронній базі, тоді за наявності паспорту та мобільного телефону можна записуватися в перелік його пацієнтів. 

ВідеоПоради від ТСН: як обрати сімейного лікаря

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції