У МОЗ повідомили, на якому етапі перебуває розробка ліків проти коронавірусу в Україні

Дата публікації
Перегляди
6663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ повідомили, на якому етапі перебуває розробка ліків проти коронавірусу в Україні

Ілюстрація / Фото: Associated Press

На розробку вакцини може піти до двох років.

В Україні медики розпочали клінічні випробування препаратів проти нового типу коронавірусу COVID-19. Однак розробка подібних ліків потребує чимало часу, але їхній винахід дозволить змінити питання підходу до виходу із запровадженого карантину.

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час прямого включення в ефірі ТСН.19:30. 

"Це добре, що і українські виробники розпочинають клінічні випробування препаратів, які можуть змінити нашу ситуацію і боротьбу з коронавірусом. Тому я особисто, певно як і всі громадяни, маю привітати, що починаються клінічні випробування. Я знаю, що до цього вони були і зараз нові препарати заходять. Поки що рано називати, але щойно почнуться клінічні випробування і ми будемо мати перші результати, я думаю, що будуть активні пресконференції всіх залучених до цього процесу", - розповів головний санітарний лікар.

За його словами, для МОЗу головним завданням наразі є збереження людських життів, у чому значно допоможе винайдення препарату, який здатний протистояти коронавірусу. Але, наголосив Ляшко, це тривалий процес.

"Головний дискус, який буде сьогодні відбуватися - це як зберегти здоров'я та стабілізувати економіку. Можливо, буде і два роки. Це такий перехідний період. Ми розуміємо, що винахід ліків або вакцини дозволить змінити ситуацію кардинально, і змінити питання підходу до виходу з карантину. У той же час, ми знаємо, що вакцина це 18 місяців. І на сьогодні, я особисто знаю, є 70 розробок вакцин. Тобто, які зараз проходять ті чи інші випробування. Чи буде це швидко? Не буде це швидко. Чи є імовірність, що вона виникне. Так, я маю надію, що  нас з'являться препарати, які дозволять запобігати коронавірусній хворобі", - пояснив Віктор Ляшко.

Головний санлікар України розповів, коли в Україні пом'якшать карантин і як це відбуватиметься

Головний санлікар України розповів, коли в Україні пом'якшать карантин і як це відбуватиметься

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6663
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація