У МОЗ повідомили, що в Україні можуть розпочати масове тестування на антитіла до коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ повідомили, що в Україні можуть розпочати масове тестування на антитіла до коронавірусу

Фото: Associated Press

Україна може стати п'ятою країною, де запустили масову ІФА-діагностику.

Україна може стати п'ятою країною у світі, де буде запущена масова ІФА-діагностику для виявлення антитіл до коронавірусу COVID-19.

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Право на владу" на каналі "1+1"

Наразі такі тестування відбуваються у Німеччині та Сполучених Штатах Америки. 

"Я думаю, що найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл. Це буде показувати, перехворіли (люди - Ред.), чи не перехворіли на коронавірусну хворобу, чи є імунітет. Наразі ми не маємо чітких наукових даних, якої тривалості цей імунітет буде. Але поки можемо судити про те, що в кого є ці антитіла, - імунітет справляється три місяці", - розповів Ляшко

Чиновник також наголосив на тому, що наразі для виявлення коронавірусу в організмі використовують полімеразну ланцюгову реакцію ПЛР-тести. "Не можна використовувати постійно, оскільки є питання інкубаційного періоду. Ми можемо попасти у перші три дні інкубаційного періоду, коли буде неінформативним цей тест. Відтак для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби використовують ІФА-методи", - каже Віктор Ляшко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

МОЗ озвучило рекордну добову цифру - 578 нових випадків інфікування COVID-19 в Україні

МОЗ озвучило рекордну добову цифру - 578 нових випадків інфікування COVID-19 в Україні
Наступна публікація