У МОЗ пояснили, чому українському моряку Ейдеру не можна залишатись у лікарні СІЗО

У МОЗ пояснили, чому українському моряку Ейдеру не можна залишатись у лікарні СІЗО

Хлопець потребує комплексної діагностики.

Українського моряка Андрія Ейдера, який перебуває у полоні у Москві, необхідно якнайшвидше перевести до медичного закладу високої кваліфікації для подальшого лікування. Про це йдеться у висновку українського МОЗ на запит адвоката військовополоненого, який отримала ТСН.

Українські медики, вивчивши надані російською стороною медичні висновки, а також інформацію, отриману шляхом опитування хлопця, дійшли попереднього висновку про наступні діагнози: "Осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна (ушкоджено м'язи стегна, чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, дефект м'яких тканин по передній поверхні, осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба, чужорідне тіло в нижній третині лівого стегна. Частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см… По симптоматиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеню тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому".

Українські медики нарікають, що у Керчі хлопцю, вочевидь, було надано неповну допомогу, адже чужорідні тіла та нежиттєздатні тканини з кінцівок мали витягти. Лікарі кажуть, що кульгання та очевидне відчуття болю під час ходьби свідчить про негативні наслідки, що розвивається через уламки в тілі.

"Задля забезпечення лікування та реабілітації, хворий Ейдер Андрій Дмитрович потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому, утьтразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп'ютерної томографії нижніх кінцівок... Хворий також потребує неврологічного лікування. Необхідно уточнити характер судом, на які він скаржився під час опитування", - зазначається у висновку і наголошується на необхідності операції.

Медики МОЗу кажуть, що вочевидь ці дії неможливо провести в межах СІЗО і пропонують виконати зазначений комплекс дій у лікарнях МОЗ чи Міноборони України. Також зазначається, якщо Ейдера неможливо доправити в Україну, та таке високотехнологічне лікування можливе у московському Інституті Скліфосовського або аналогічних закладах на території РФ.

В ПАРЄ відбудуться термінові дебати щодо російської агресії у Керченській протоці

В ПАРЄ відбудуться термінові дебати щодо російської агресії у Керченській протоці

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація