У МОЗ пояснили, чому в Україні сплеск хворих на коронавірус і навіщо вводили зимовий локдаун

У МОЗ пояснили, чому в Україні сплеск хворих на коронавірус і навіщо вводили зимовий локдаун

Фото: Associated Press

Ляшко каже, що пік захворюваності зсунувся.

В Україні наразі спостерігається пік захворюваності на коронавірус. У МОЗ прогнозували його на лютий 2021 року, тому взимку вводили низку суворих заборон, утім хвиля "зсунулася" на перший весняний місяць.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми "Мокрик по живому" на Hromadske.

Зі слів Ляшка, січневий локдаун запроваджували в Україні, аби мінімізувати поширення коронавірусу, хвилю якого прогнозували у лютому. Аналогічну мету мав карантин вихідного дня, який повинен був знизити захворюваність на Новий рік.

"Згадуємо, карантин вихідного дня. Для чого вводився? Для того, щоб на Новий рік знизити захворюваність. Потім ми аналізуємо і кажемо, що нам треба на початку січня вжити карантинні заходи, що дозволить нам у лютому місяці запобігти піку. Ми прогнозували пік на лютий. Те, що ми бачимо зараз, пік зсунувся на березень 2021 року. Карантинні обмеження, які ми запровадили тоді, вони були адекватні в часі. Але ми говорили, що обмеження, які будуть на новорічні свята будуть мати найменші ризики для економіки нашої країни і це нам дозволить запобігти стрімкого росту захворюваності. Але після виходу ми сказали, що зайдемо в адаптивний карантин", - пояснив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький висловив думку, що пік третьої хвилі коронавірусу в Україні ще не настав. 

Як повідомлялося, за останню добу в Україні виявили 11 226 нових випадків COVID-19. Померли 407 людей, на жаль, це рекорд від початку пандемії, одужало 6 405 пацієнтів.

Коронавірус в Україні: за добу хвороба забрала 407 життів

Коронавірус в Україні: за добу хвороба забрала 407 життів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація