Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ пояснили ситуацію з нескладанням важливого іспиту студентами в столичному медичному ВНЗ

МОЗ направило в НМУ та Центр тестування лист з вимогою надати усю документацію для розгляду комісією справи щодо незабезпечення проведення обов'язкового іспиту.

У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили ситуацію, яка склалася у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.

Про це йдеться на сторінці відомства у Facebook.

Зазначається, що МОЗ України поінформувало ректорів ВНЗ, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями в галузі знань “Охорона здоров’я” про графік проведення ліцензійних інтегрованих іспитів “Крок” 2018 року.  Зокрема, єдиним ВНЗ, де іспит не відбувся, став Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.

«Кошториси медичних ВНЗ були погоджені МОЗ України наприкінці січня 2018 року. Однак це не завадило керівництву усіх підпорядкованих Міністерству університетів, за виключенням НМУ, провести переговорну процедуру (згідно з Законом України “Про публічні закупівлі”) з Центром тестування як єдиною уповноваженою організацією на проведення ліцензійних інтегрованих іспитів “Крок”, укласти з ними договір про надання послуг та забезпечити на належному рівні проведення іспиту “Крок 1. Стоматологія” 20 лютого», - йдеться у повідомленні.

ВідеоУніверситет Богомольця потрапив у черговий скандал

Міністерство охорони здоров’я тимчасово відсторонило від посади ректора Національного медичного університету Катерину Амосову. Скандал розгорівся через ліцензійний іспит "Крок" для стоматологів, який сьогодні відбувся в усіх медичних вишах країни, крім університету імені Богомольця. Міністерство звинувачує в зриві екзамену ректора Катерину Амосову, що може свідчити про корупцію в медуніверситеті. Натомість, Катерина Амосова переконує, що МОЗ не виділяє кошти на оплату тестування з бюджету.

Університет Богомольця потрапив у черговий скандал

У МОЗ кажуть, що є незрозумілою позиція НМУ щодо оголошення тендеру та свідомого чи неумисного затягування процедури підписання договору з Центром тестування, що фактично призвело до зриву проведення тестування.

Згідно з умовами контракту між МОЗ України та ректором НМУ ім. О. О. Богомольця Катериною Амосовою, вона зобов’язана забезпечити проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів освіти. Зрив проведення ліцензійного іспиту “Крок” є прямим порушенням зазначеного пункту Контракту.

Роз‘яснюємо ситуацію, що склалась у Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. МОЗ України листом №...

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України 21 лютого 2018 р.

Зважаючи на ситуацію, Міністерство ухвалило рішення відсторонити від виконання повноважень за посадою ректора НМУ ім. О.О. Богомольця. Також у Міністерстві була створена комісія для всебічного розгляду цієї ситуації, перше засідання якої відбудеться 21 лютого. На час діяльності комісії від виконання повноважень також відсторонено директора Центру тестування МОЗ України Булаха І.Є.

З метою забезпечення нормальної роботи університету, на час відсторонення від виконання повноважень за посадою ректора Міністерство обрало з числа науково-педагогічних кадрів ВНЗ в.о. ректора - Захараша М.П., професора кафедри хірургії №1. Своєю чергою, станом на 09:00 21 лютого, він не був допущений на своє робоче місце, оскільки вхід до ректорату заблокувала невелика група людей.

Також 20 лютого до ректорату не змогли потрапити заступник міністра Олександр Лінчевський, який є головою комісії з перевірки, а також секретар комісії, заступник начальника Управління правового забезпечення МОЗ України Правило О.І. Їх відмовились допускати до приміщень представники охорони, у той час, як адміністрація університету зачинилася у власних кабінетах і відмовилась від будь-яких контактів з представниками комісії МОЗ України.

Вранці 21 лютого МОЗ України направило в НМУ та Центр тестування лист з вимогою надати до 13:00 усю необхідну документацію для розгляду комісією справи щодо незабезпечення проведення в університеті обов'язкового ліцензійного іспиту “Крок 1. Стоматологія”.

Нагадаємо, що це не перший скандал навколо вишу за останні дні. Днями стало відомо про зникнення іноземної студентки - туркменки Мукаддас Насирлаєву, яка пішла на міст Патона, залізла на парапет і відтоді її ніхто не бачив. У зв'язку з розслідуванням обставин зникнення студентки відсторонили від роботи заступника декана. 

ВідеоПрокуратура розслідує зникнення іноземної студентки як доведення до самогубства

Заступницю декана медичного університету імені Богомольця відсторонили від роботи на час службової перевірки. Саме керівництву вишу родичі туркменки Мукаддас Насирлаєвої закидають її смерть. У дівчини закінчилася навчальна віза, і через це її відрахували з університету. Вона спробувала домовитись з деканатом про допомогу, але отримала відмову. Після цього Мукаддас зникла.

Прокуратура розслідує зникнення іноземної студентки як доведення до самогубства

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції