Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ розповіли про дії українців, якщо обраний лікар "перебрав ліміт"

Для сімейного лікаря оптимальна кількість пацієнтів сягає 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900.

Від старту кампанія "Лікар для кожної сім’ї”, лише три сімейні лікарі і два педіатри в Україні набрали потрібну кількість пацієнтів.

Про це написав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк у Facebook.

"За місяць кампанії набрати ліміт пацієнтів майже неможливо. На сьогодні це зробили лише 5 лікарів на всю країну. Це три сімейних лікарі (у Полтавській, Чернігівській та Донецькій областях) та два педіатри (обидва - Донецька область). Більшість лікарів знаходиться доволі далеко від лімітів», - зауважив Ковтонюк.

Ви хочете підписати декларацію з лікарем, а вам кажуть: в нього вже ліміт по кількості пацієнтів, знайдіть іншого....

Опубліковано Павлом Ковтонюком 3 травня 2018 р.

Він нагадав, що для сімейного лікаря оптимальна кількість пацієнтів – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900.

ВідеоУ Львові досі не почали підписувати електронні декларації з сімейними лікарями

Хоч усі поліклініки технічно це вже можуть зробити. Таку ситуацію у міській раді пояснюють тим, що непокоються за персональні дані пацієнтів. Бо ж, за їхніми словами, не має жодного документу, який би гарантував безпеку. Та ці відмовки юристи відверто називають абсурдними.

У Львові досі не почали підписувати електронні декларації з сімейними лікарями

Урядовець порадив, якщо лікар відмовляється підписувати з вами декларацію, мотивуючи відмову тим, що вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, повідомити про це головного лікаря або МОЗ.

Водночас Ковтонюк радить також не панікувати, що всіх хороших лікарів уже розібрали, але не варто і довго зволікати, бо рано чи пізно хороших лікарів таки розберуть.

Укласти договір з лікарем можна за 5 хвилин. З собою треба мати паспорт та мобільний телефон. Потрібні дані пацієнта: адреса реєстрації та інша паспортна інформація. Також за номером телефона приходить повідомлення пацієнту, після чого його реєструють і підписують електронну декларацію.

За серйозні обстеження і далі доведеться платити. Безкоштовним залишиться прийом лікаря, перевірка тиску, кардіограма,аналізи, ін'єкції.

Щоб гарантовано потрапити до лікаря у зручний час, треба буде записуватися попередньо телефоном або на сайті. Інакше доведеться вистоювати черги.

Спочатку записатися можна тільки до терапевта і вже він визначатиме - чи потрібна консультація іншого спеціаліста. У пацієнтів це викликає невдоволення, бо на лікарів треба буде витрачати більше часу. В Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що така система – ефективна економічно. Але перш за все – так буде краще для здоров’я самого пацієнта, оскільки лікар краще знає, коли потрібна консультація спеціаліста вузького профілю або коли не потрібна. 

Вибирати собі первинного лікаря можна в будь-якій з державних чи приватних поліклінік. Перелік терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів з їхніми фото є на сайті helsi.me. Не потрібно прив’язуватися до місця реєстрації. Обирати можна, де вам зручно. Потім за бажання лікаря можна змінити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції