У МОЗ розповіли, як готуються до можливого спалаху коронавірусу восени

У МОЗ розповіли, як готуються до можливого спалаху коронавірусу восени

Фото: pixabay.com

Ляшко каже, що 30% фонду ліжок на жовтень займуть не тільки заражені коронавірусом, але і хворі на грип.

В Україні лікарні готуються до можливої другої хвилі коронавірусу восени і збільшують кількість закладів для приймання хворих на COVID–19 чи грип. Так, для боротьби з коронавірусною інфекцією планується перепрофілювати ще 240 медичних закладів.

Про це сказав головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

З його слів, до жовтня місцева влада має підготувати 30% існуючого фонду ліжок під госпіталізацію хворих із коронавірусом, грипом і ГРВІ. Цей процес буде відбуватися за рахунок усіх лікарень.

"Наразі вже перепрофільовано 11 тис. ліжок, проте у цих 240 лікарнях ліжок перепрофілювати можна ще більше. На початку цього місяця у лікарнях, які вже затверджені у переліку під коронавірус і отримують фінансування, була 21 тис. ліжок, однак за період, коли збільшилась захворюваність, вони перепрофілювали додаткові ліжка і збільшили їх кількість до 25 тис. Ці лікарні закривають певні терапевтичні відділення, перепрофільовують їх під госпіталізацію хворих на COVID-19. Але ми ще додаємо лікарні. Наразі органам місцевого самоврядування поставлена задача підготувати на жовтень 30% існуючого ліжкового фонду під можливу госпіталізацію пацієнтів із коронавірусною хворобою, грипом і ГРВІ", - сказав Віктор Ляшко.

Крім того, головний санітарний лікар країни розповів про ефективність туберкульозних диспансерів під час надання допомоги пацієнтам із коронавірусом у Львові та Ужгороді. За його словами, у Львові чимало хворих на COVID-19 хочуть госпіталізуватися саме до фтізіо-пульмонологічного центру. 

"... там люди завжди працювали із інфекційною хворобою, знають, що таке засоби індивідуального захисту, як правильно їх носити, у них там кисень підведений до ліжок, ну і по суті COVID-19 - це легенева хвороба у більшості випадків, як і туберкульоз", - пояснив Ляшко.

Нагадаємо, в Україні 27 серпня зранку кількість інфікованих коронавірусом зросла до 112 059. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 1900.  Також зафіксували 49 смертей, що є антирекордом від початку пандемії та 763 людини, які одужали. 

В Україні вперше від коронавірусу за добу померло 49 людей

В Україні вперше від коронавірусу за добу померло 49 людей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація