У МОЗ спрогнозували, які штами грипу атакуватимуть Україну восени та взимку

Медики вже оновили склад французької вакцини проти грипу.

У наступному епідеміологічному сезоні в Україні очікують на три штами грипу.

Про це заявила директор Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко в інтерв'ю "РБК-Україна".

"У всьому світі вакцини для профілактики грипу щороку проходять щорічну заміну штамового складу для поточного року згідно з прогнозами і рекомендаціями ВООЗ", - наголосила вона.

За словами експерта, для 2017-2018 епідеміологічного сезону для України будуть актуальними A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2) та B/Brisbane/60/2008 штами грипу.

"Разом із Міністерством охорони здоров'я ми вже оновили склад штамів французької вакцини "Ваксигрип", яка пройшла оновлення паралельно і у Франції. Таким чином, цього року ми оновили склад першої вакцини на три місяці раніше, ніж минулого. Тому шанси України отримати вакцину не під час епідемії грипу, а раніше на два-три місяці, щоб встигнути вакцинувати населення, істотно збільшуються", - додала вона, зазначивши, що вже були проведені переговори з усіма виробниками вакцини від грипу, проте поки що до центру звернулась лише французька компанія.

Нагадаємо, на початку року в медичній спільноті розгорівся скандал. Сталося це після заяви директора Центру серця Бориса Тодурова, який стверджує, що з появою Уляни Супрун у Міністерстві охорони здоров'я зупинилися закупівлі життєво важливих препаратів.

Відповіли у міністерстві на звинувачення кардіохірурга теж через Інтернет – на офіційній сторінці відомства детально описали, коли саме були проведені тендери і на які суми.

Супрун заявляла про тиск на МОЗ через закупівлі ліків. За її словами, 24 січня до МОЗ приходив старший оперуповноважений департаменту захисту економіки Національної поліції з метою доступу до документів. Ухвала, з якою по документи МОЗ прийшли слідчі - протермінована, її термін дії добіг кінця 19 січня.

"Нацполіція розслідує як Програма розвитку ООН закуповувала для МОЗ ліки за 7 державними програмами. На думку тих, хто ініціював слідство - за завищеними цінами. Дивним чином подібні припущення розходяться з підрахунками громадських організацій та міністерства ...", - казала вона.

Залиште свій коментар