У МОЗ спростували фейк про можливість вакцинуватися від коронавірусу

У МОЗ спростували фейк про можливість вакцинуватися від коронавірусу

Фото: УНІАН

Медики закликали не купувати препарати, які нібито можуть вберегти від смертельного вірусу.

У світі нині не існує вакцини від нового коронавірусу з китайського Уханя, від якого померли вже понад 100 людей.

Про це під час брифінгу заявив лікар-анестезіолог Сергій Дубов.

"З’явилася інформація на деяких сайтах про можливість вакцинуватися від нового коронавірусу. Це неправда. Не слід купувати ці "вакцини", яких наразі не існує ще ніде в світі", - наголосив він.

За словами лікаря, специфічна терапія проти цього вірусу відсутня.

Водночас гендиректор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський запевнив, що українські медики готові до реагування у випадку появи коронавірусу в країні.

"З боку міністерства охорони здоров’я вживається достатньо координаційних заходів. Ми готові до реагування, і система сама є готовою", - сказав він.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Фото: ТСН.ua

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація