У МОЗ відповіли, коли Pfizer подасть документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні

Дата публікації
Перегляди
1315
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ відповіли, коли Pfizer подасть документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

Вакцинація від коронавірусу в країні буде добровільною.

Компанія Pfizer найближчим часом має подати всі необхідні документи на реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу Україні. Препарат буде використовуватися в країні лише після належної реєстрації. 

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 5 лютого.

З його слів, реєстрація буде відбуватися за спрощеною системою і, очікується, що після реєстрації, вакцинація розпочнеться в Україні в лютому.

"Учора в нас був телефонний дзвінок із штаб-квартирою Pfizer і ми отримали запевнення, що найближчим часом будуть подані всі документи на реєстрацію вакцин Pfizer в Україні. Наголошую, що вакцина буде використовуватися в Україні тільки тоді, коли вона буде зареєстрована належним чином. Нещодавно, що нардепи проголосували, а президент підписав закон, який дозволяє проводити реєстрацію вакцини за спрощеною процедурою", - сказав Віктор Ляшко.

Ляшко нагадав, що наразі передбачається 5 етапів вакцинації від коронавірусу. Втім, він наголосив, що щеплення будуть добровільними і безкоштовними. Крім того, перші дози вакцини розділять для щеплення медичних працівників, тих, хто працює в закладах, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусом.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше озвучив прогноз, що безкоштовна вакцинація від коронавірусу в Україні розпочнеться не пізніше від середини лютого, а комерційна — в приватних клініках — не раніше середини літа. Він також пообіцяв, що до пріоритетних груп населення долучать і посадовців, за прикладом інших країн, аби збільшити довіру до вакцинації. 

Планується, що у лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу Pfizer-BioNTech, а також протягом першого півріччя 2021 року – від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford. Щойно вакцина надійде в Україну, її розподілять між співробітниками лікарень, які працюють із пацієнтами з COVID-19. 

Степанов озвучив графік вакцинації в Україні: коли відбудуться перші щеплення

Степанов озвучив графік вакцинації в Україні: коли відбудуться перші щеплення
Наступна публікація