Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ відреагували на заяву Зеленського про медреформу в Україні – просять не ширити фейки

У відомстві заявили, що перед запуском трансформації були проведені консультації, а українці загалом задоволені реформами.

У МОЗ вважають, що заяви кандидата у президенти Володимира Зеленського про реформи в охороні здоров’я демонструють його необізнаність у цьому питанні.

Про це йдеться на сайті відомства.

"В інтерв’ю для РБК-Україна, опублікованому сьогодні, 18 квітня, Володимир Зеленський продемонстрував необізнаність щодо роботи екстреної служби і запуску трансформації охорони здоров’я", - зазначили у МОЗ.

Так, відомство навело пряму цитату Зеленського: "Запроваджують медичну реформу... Хто взагалі запитав у людей, а як ми з села доїдемо в цю лікарню? Тому що тепер швидка допомога не приїжджає, а у моєї дитини 39, а навіть якщо 37, і ця бабуся з цією онукою, у неї серце стає, до неї не їде швидка допомога, тому що у нас така реформа".

Як пояснили в МОЗ, концепція змін у системі охорони здоров’я була розроблена експертами 2014 року. Там заявили, що перед запуском трансформації системи охорони здоров’я і поданням проекту закону до Верховної Ради МОЗ України провело серію консультацій з зацікавленими сторонами – пацієнтами, медиками, керівниками медичних закладів, органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій у всіх регіонах країни.

"У консультаціях, які проводилися у два етапи упродовж року, взяли участь 7,5 тисячі людей. На основі рекомендацій і зауважень було розроблено проект закону і подальший план дій втілення змін. Також з регіонами обговорювали проект концепції трансформації екстреної медичної допомоги", - повідомили у відомстві.

У МОЗ заявили, що, за даними проведеного у березні соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, з 27,3 мільйона пацієнтів, які обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, 70% задоволені обраним фахівцем.

У Міністерстві вважають, що динаміка вибору свого лікаря і рівень задоволення громадян свідчать про підтримку трансформації охорони здоров’я і добре пропрацьований план змін, який реалізує нинішня команда МОЗ України у співпраці з урядом Володимира Гройсмана, місцевою владою, закладами охорони здоров’я, медиками і пацієнтами.

Там також зазначили, що правила виклику екстреної медичної допомоги затверджені наказом МОЗ від 1 червня 2009 року № 370, і зміни до цього нормативного акту не вносилися, він є чинним, і саме ним керуються диспетчери швидкої допомоги, приймаючи виклики.

Водночас там наголосили, що трансформація системи екстреної допомоги, що впроваджується від цього року, зосереджена на тому, аби всі українці у критичному стані якомога швидше отримали якісну допомогу.

"Нині понад 70% викликів швидкої – це непрофільні випадки. Екстрена допомога досі обслуговує ці випадки, через що часто не може вчасно надати необхідну допомогу людям у критичному стані, зокрема дітям", - заявили у МОЗ.

При цьому, наголосили у міністерстві, звернення батьків маленьких пацієнтів – екстрений виклик, на який обов’язково приїжджає і приїжджатиме бригада меддопомоги. Серед іншого до невідкладних належать стан дітей до 2 років (зокрема, підвищена температура), знепритомнення у дітей чи дорослих, ознаки серцевих нападів та інші стани, які можуть становити загрозу життю.

Як запевняють у МОЗ, люди у станах, які не загрожують життю, – з незначним підвищенням температури чи тиску без додаткових симптомів, з загостренням хронічних хвороб тощо – також отримують необхідну допомогу.

При цьому, якщо на регіональному рівні механізм надання медичної допомоги в неекстрених випадках не визначений, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної, тобто швидкої, меддопомоги протягом 1 години від моменту отримання звернення.

"МОЗ України застерігає політиків і зокрема кандидатів у президенти від поширення фейків і дезінформації, адже вони несуть велику відповідальність перед суспільством, лідером якого хочуть стати", - заявили у міністерстві.

Зазначимо, кандидат у президенти Володимир Зеленський під час інтерв'ю РБК-Україна заявив, що не планує змінювати Конституцію, розповів про парламент, ставлення до Бандери та незалежність ЗМІ і культури. ТСН.ua виділив головне з великого інтерв'ю.

ВідеоЗаступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Станом на 8 квітня декларацію з лікарем підписали трохи більше 27 мільйонів українців. Найбільше людей уже обрали свого сімейного лікаря у Вінницькій, Сумській, Хмельницькій та Полтавській областях. Що буде з тими українцями, які ще не обрали сімейного лікаря? Та на які безоплатні послуги 2019 року можуть розраховувати пацієнти, які підписали декларацію? Про це говоримо просто зараз у студії Сніданку з Павлом Ковтонюком - заступником міністра охорони здоров'я України. 

Заступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Залиште свій коментар

Вибір редакції