У МОЗ вигадали пакети, які допоможуть перейти на платну медицину

Безкоштовними залишиться тільки частина послуг лікарів.

В Україні планують запровадити пакет медичних послуг, які можна отримувати безкоштовно за рахунок держави. Для цього в Міністерстві охорони здоров'я пропонують створити "червоний", "зелений" та "синій" списки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За послуги з "червоного" списку, наприклад, неекстрені стоматологічні послуги, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина – пацієнти сплачуватимуть самостійно. До "зеленого списку" увійдуть послуги, які цілком покриваються коштом держави: невідкладна допомога, послуги первинної допомоги і паліативна допомога. До "синього списку" увійдуть неекстрені, планові медичні послуги, які частково оплачуватиме держава, за встановленим тарифом, частково – пацієнти.

Ці списки щороку затверджуватимуть в уряді. А система запрацює в разі ухвалення законопроекту з реформування медичної галузі. "Ці тарифи будуть єдиними відомими для всіх громадян і можуть бути сплаченими абсолютно легально. І вони будуть набагато меншими ніж те, що ми сьогодні платимо у кишеню лікареві або у вигляді так званого благодійного внеску", - запевнив заступник міністра Павло Ковтонюк.

В Україні планують запровадити безкоштовний пакет медичних послуг

Їх оплачуватиме держава. Пакет складатиметься із "червоного", "зеленого" та "синього" списків. За послуги із "червоного" списку, такі як не екстренні стоматологічні послуги, естетична медицина – пацієнти сплачуватимуть самостійно. До "зеленого списку" увійдуть послуги, які повністю покриваються за рахунок держави – невідкладна допомога. До "синього списку" увійдуть неекстренні, планові медичні послуги, які частково оплачуватиме держава.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: