Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ вирішили покласти край окремим медзакладам для високопосадовців

У МОЗ вирішили покласти край окремим медзакладам для високопосадовців

Для цього вже зроблені перші кроки.

У МОЗ обіцяють, що Інститут існування окремих лікарень — для військових, залізничників, чорнобильців, членів профспілки, держслужбовців, науковців, депутатів та президентів — відійде в минуле.

Про це йдеться на сторінці очільниці відомства Уляни Супрун у Facebook.

За її словами, обирати сімейного лікаря та безоплатно в нього лікуватися й робити аналізи можна в будь-якому з державних медзакладів, у будь-якій точці країни. "Стара система, яка вирішувала, хто та де отримуватиме медичні послуги, здає позиції. Всі лікарні мають бути доступними для кожного", - написала вона.

Супрун наголосила, що змінити це не буде просто та швидко - це окремий масштабний проект. Втім, запевняють у МОЗ, перші кроки вже зроблено.

Міністерство розпочало консультації з органами силового блоку та Міністерством у справах ветеранів. Вже розпочата підготовка до автономізації медзакладів національного рівня: НДСЛ Охматдит, Інституту дитячої кардіохірургії, Національного Інституту Раку, Інституту серця. Також ведеться робота з Національною академією медичних наук.

Супрун наголосила, що окремої уваги заслуговує Державне управління справами – це окреме відомство, якому належать заклади для державних службовців високого рангу. Зокрема лікарня "Феофанія", яка, за словами урядовиці, перетворилась на "символ нерівності та відірваності народних обранців від звичайних громадян".

Вона додала, що першими результатами перемовин з представниками ДУС є домовленість про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації цих медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ. А це означає — відкриття цих лікарень для всіх українців.

"В Україні повинен існувати єдиний медичний простір. Це питання не лише справедливості та економічної доцільності, але й здоров‘я мільйонів українців, а, отже, і національної безпеки", - підсумувала очільниця МОЗ.

Пацієнт в центрі уваги — це коли якісні медичні послуги гарантовані, тому що ти громадянин. А не тому, що обіймаєш якусь...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 16 квітня 2019 р.

Раніше Супрун нагадала, що відвідувачі будь-якого віку мають право вільно перебувати поруч із пацієнтами у відділеннях інтенсивної терапії 24/7. Закриті реанімації урядовиця назвала "пережитком Совєцького союзу".

Відео Заступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Станом на 8 квітня декларацію з лікарем підписали трохи більше 27 мільйонів українців. Найбільше людей уже обрали свого сімейного лікаря у Вінницькій, Сумській, Хмельницькій та Полтавській областях. Що буде з тими українцями, які ще не обрали сімейного лікаря? Та на які безоплатні послуги 2019 року можуть розраховувати пацієнти, які підписали декларацію? Про це говоримо просто зараз у студії Сніданку з Павлом Ковтонюком - заступником міністра охорони здоров'я України. 

Заступник міністра охорони здоров'я відповів на запитання щодо підписання декларацій з лікарем

Залиште свій коментар

Вибір редакції