Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ визнали, що в Херсоні неправильно поховали мертвонароджену дитину разом із біовідходами

Медики стверджують, що неправильно трактували інструкцію.

Херсонські медики не мали права ховати мертвонароджену дитину разом із біологічними відходами. Про це ТСН заявили в Міністерстві охорони здоров'я. Таким чином, чиновники самі спростували висновки своєї комісії, яка працювала в Херсонській обласній лікарні напередодні. Раніше уповноважений президента з прав дитини заявив, що це - не єдиний інцидент у цьому закладі. Медики стверджують - діяли за інструкцією.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Пам’ятник з ім’ям і прізвищем дівчинки, без дати народження і смерті з’явився кілька тижнів тому. Поруч - закопані фрагменти людських тіл після операцій. Про те, що серед біовідходів було тіло дитини, працівники кладовища не знали.

"Привозять їх у ящиках, ящики опломбовані працівниками лікарень, ми за фактом складаємо акт, перевіряємо", - говорить доглядач міського кладовища у с.Геологів Павло Грець.

Пам'ятник установив батько двійні. Одна дитинка народилася мертвою. Забирати тіло з лікарні батьки не стали.

"Батьки відмовилися від захоронення. Ми дослідили цю дитину, зробили розтин і віддали на захоронення в ритуальну службу. Лікарня сама не ховає", - каже головний експерт з акушерства і генікології Херсонської області Юрій Герман.

Але згодом батько почав розшуки місця поховання. Де закопане тіло, встановили за актами з лікарень. І з'ясувалося, що дитину поховали разом із біологічними матеріалами. Лікарі переконують - стали заручниками нестикувань у законодавстві.

"Наша провина яка? Ми неправильно трактували інструкцію. Бо вона написана не зовсім правильно", - говорить Юрій Герман.

ВідеоХерсонські медики не мали права ховати мертвонароджену дитину разом з біологічними відходами – МОЗ

Херсонські медики не мали права ховати мертвонароджену дитину разом з біологічними відходами. Про це ТСН заявили в міністерстві охорони здоров'я. Таким чином, чиновники самі спростували висновки власної комісії, яка працювала в херсонській обласній лікарні напередодні. Раніше уповноважений президента з прав дитини заявив, що це - не єдиний інцидент в цьому закладі. Медики ж стверджують - діяли за інструкцією.

Херсонські медики не мали права ховати мертвонароджену дитину разом з біологічними відходами – МОЗ

Коли батьки відмовляються забрати тіло мертвонародженої дитини, поховання відбувається міським коштом, пояснює лікар. Це можливо тільки, коли є свідоцтво про смерть. Але його не видають, оскільки мертвонароджені діти не мають свідоцтва про народження. Саме тому їх і ховали разом із біовідходами.

Після скарги батьків у Херсон приїхав уповноважений із прав дитини Микола Кулеба.

"Це обов’язок влади – зареєструвати таку дитину, вказавши, що вона народжена мертвою. Хоч вона і не отримає свідоцтво про народження, принаймні, буде зафіксовано факт народження такої дитини. І, відповідно до закону України, така дитина має право на гідне поховання", - говорить Кулеба.

Після візиту уповноваженого з прав дитини в лікарні працювала комісія Міністерства охорони здоров’я. Порушень не знайшли. Але вже зараз у коментарі ТСН стверджують - ховати мертвонароджену дитину разом із біовідходами - незаконно.

"Державні санітарно-протиепідемічні правила не передбачають віднесення трупів мертвонароджених до медичних відходів. Тобто, це не є медичні відходи. При відмові батьків провести поховання дитини, яка вмерла в перинатальному періоді, поховання проводить заклад охорони здоров’я", - каже речник МОЗ Олександр Ябчанка.

Херсонські лікарі вже вибачилися перед батьками. І навіть оплатили встановлення пам'ятника. Кажуть, за багато років - це перший такий скандал у практиці лікарні. Запевняють, що останній.

Олена Ваніна, Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції