Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ запевнили, що в Україні немає комарів-переносників вірусу Зіка

Проте українці можуть підхопити небезпечний вірус у низці сусідніх країн.

В Україні немає комарів-переносників вірусу Зіка.

Про це повідомили у прес-службі Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

"За даними експертів, фауна України нараховує 32 види комарів роду Aedes, проте види Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, саме види Aedes aegypti та Aedes albopictus завдяки їхньому широкому розповсюдженню та високій чисельності у регіонах з тропічним та субтропічним кліматом можуть переносити вірус Зіка.

"Найближчі до України країни, де встановлена наявність Aedes aegypti та Aedes albopictus, це Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція", - додали у СЕС.

Водночас у відомстві розповіли, що у світі налічується понад 1350 видів комарів роду Aedes.

"Дослідження щодо можливості залучення інших видів комарів роду Aedes до передачі збудника у популяції переносників та інфікуванні людини подовжуються", - наголосили у СЕС.

Вірус Зіка

Нагадаємо, 2 лютого ВООЗ визнала вірус Зіка загрозою світового масштабу і оголосила режим надзвичайного стану. 10 лютого зафіксували першого хворого на вірус Зіка в Китаї. Чоловік повернувся на батьківщину з Венесуели. Також вірус був зафіксований у деяких країнах Європи, зокрема в Данії та Швеції. Усі хворі повернулися з країн, де розпочалася епідемія хвороби.

Вакцини проти вірусу поки що немає. Але вчені заявили, що вона може бути готова до кінця цього року. Наразі її тестують на тваринах.

вирус Зика

Залиште свій коментар

Вибір редакції