У МОЗ заявили про надзвичайно стрімке поширення коронавірусу в Україні і анонсували розширення "червоної" зони: деталі

У МОЗ заявили про надзвичайно стрімке поширення коронавірусу в Україні і анонсували розширення "червоної" зони: деталі

Фото: УНІАН

Кузін вказав, що в українців є вибір: зробити щеплення або й надалі жити в режимі посилених протиепідемічних правил.

Коронавірус в Україні надзвичайно стрімко поширюється і лише за минулий тиждень було виявлено 105 тисяч нових випадків захворювання, і це на 11% більше, аніж тижнем раніше. У зв'язку з цим, в Україні можуть розширити "червону зону" карантину найближчим часом.

Про це на пресконференції повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"У нас надзвичайно стрімке поширення коронавірусної хвороби. Лише за минулий тиждень було виявлено 105 тис. нових випадків захворювання, і це на 11% більше, аніж тижнем раніше. Наразі 57% ліжок, які призначені для лікування хворих на коронавірусну хворобу, зайняті. І за минулий тиждень COVID-19 також забрав життя 2,3 тис. українців, що на 22% більше, ніж минулого тижня", - констатував Кузін.

За його словами, від початку пандемії в Україні 53% смертей зафіксовано у віковій групі 70+, а майже 29% - у віковій групі 60-69 років. Тобто, як наголосив Кузін, саме люди, які старші 60 років, перебувають у найбільшій зоні ризику.

Він додав, що на зростання кількості госпіталізацій та смертей впливає також й поширення штаму "Дельта", який є набагато небезпечним, має тяжчий перебіг та вже зафіксований у кожній області України.

У зв'язку з цим, у МОЗ не виключають розширення "червоної зони" карантину найближчим часом. Кузін додав, що наразі рівень захворюваності на COVID-19 перевищений вже у більшості регіонів.

На його думку, у Херсонській, Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях, складна ситуація склалася, зокрема, й через легковажне ставлення до вакцинації. Також невтішна статистика захворюваності на коронавірус, з його слів, спричинена нехтуванням українцями використання захисних масок.

"Ця ситуація не залишила жодного виходу, аніж як посилити обмежувальні заходи. Не виключено, що червоний рівень епіднебезпеки можуть встановити також й в інших областях, тому саме зараз у кожного регіону України є вибір: зробити щеплення або й надалі жити в режимі посилених протиепідемічних правил", - наголосив головний санлікар країни.

Записатися на вакцинацію вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контактцентру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Як повідомлялося, люди, які перехворіли на COVID-19, можуть не чекати шість місяців і після того, як минуть всі симптоми гострої хвороби, прийти до свого сімейного лікаря і отримати щеплення. Вакцинуватися значно простіше, аніж перенести хворобу, адже щеплені не потрапляють до реанімації.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, коли в Україні можуть дозволити зняти маски.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Кузін розповів про роботу громадського транспорту під час майбутнього локдауну в Україні

Кузін розповів про роботу громадського транспорту під час майбутнього локдауну в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6666
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація